NMA: pakeistos gyvūnų gerovės įgyvendinimo taisyklės
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) informuoja, kad žemės ūkio ministro įsakymu pakeistos Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Gyvūnų gerovė“ veiklos „Parama už geresnes naminių paukščių (broilerių, kalakutų ir vištų dedeklių) laikymo sąlygas ir sveikatingumo didinimą“ ir veiklos „Parama už 20 proc. didesnio ploto užtikrinimą penimoms kiaulėms“ įgyvendinimo taisyklės (toliau – Taisyklės). NMA kviečia susipažinti su pakeitimais.
Pakeistos taisyklės papildytos informacija apie akredituotas laboratorijas. Nuo šiol visų paukščių (broilerių, kalakutų ir vištų dedeklių) augintojai, kreipdamiesi gauti I ir II lygio ekologinės sistemos išmokas, privalo užauginti paukščius be antibiotikų. Išimtys taikomos, kai jų naudojimas būtinas ligų protrūkių ar epizootijų atvejais, siekiant sustabdyti ligos plitimą ūkyje, ir juos skiria veterinarijos gydytojas, įvertinęs ligos išplitimo riziką, o antibiotikų skyrimas yra pagrįstas gaišenos ir (ar) patologinės medžiagos, ir (ar) klinikinės medžiagos mėginio tyrimo, atlikto laboratorijoje, įtrauktoje į pagal Taisyklių 14.3 papunktį paskelbtą sąrašą, arba akredituotais metodais kitoje akredituotoje laboratorijoje, rezultatais, kuriais patvirtinamas tikslinis patogenas ir jautrumas antibiotikams.
Taisyklėse pakeistas ir kalakutų savaičių intervalas: užtikrinant, kad iki 6 savaičių patelių ir patinėlių svoris 1 m² grindų plote neviršytų 23 kg; 6 savaičių ir vyresnių patelių svoris – 51 kg; 6 savaičių ir vyresnių patinėlių svoris – 55 kg. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad panaikinta nuostata dėl naktinio poilsio, nuo šiol visiems paukščiams galioja ta pati sąlyga – pailsėti mažiausiai 8 val. be dirbtinio apšvietimo.
