Paaiškėjo konkursų „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai

Konkurso nugalėtojai Rinkos aikštės nuotr. Konkurso nugalėtojai Rinkos aikštės nuotr.

Į Kėdainių rajono Krakių miestelį penktadienio vakarą rinkosi krašto ūkininkai – čia esančiame Krakių kultūros centre buvo paskelbti tradicinių, jau tris dešimtmečius gyvuojančių ir Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamų konkursų  „Metų ūkis“ ir „Metų žemdirbys“ nugalėtojai.

Metų ūkininkas – ažytėniškis

„Metų žemdirbio“ konkursui buvo pasiūlyta 10 pretendentų. Konkurso nugalėtoju išrinktas ūkininkas Šarūnas Šiušė – Ažytėnų krašto ūkininkui skirta 1 000 eurų premija.

Jo ūkyje užaugintas derlius pasiekia dvi dešimtis pasaulio valstybių, o šiuolaikinės technologijos ir pažangūs sprendimai padeda dirbti tvariai ir efektyviai.

Ūkyje jau daugiau kaip du dešimtmečius taikoma beariminė žemdirbystė, kas dabar labai aktualu. Ūkis naudoja šiuolaikiškas technologijas, turi modernią techniką. Augalų būklės stebėjimui naudojami dronai, ūkis efektyviai pritaiko mokslo naujoves.

Metų ūkiu išrinktas pienininkystės ūkis Surviliškyje

„Metų ūkiu“ prižintas šiemet didžiulius pokyčius išgyvenęs suviliškiečių sutuoktinių Erlendos ir Laimučio bei dukros Kamilės Turskių pienininkystės ūkis./Aušros Vaitkevičiūtės nuotr.

„Metų ūkiu“ prižintas šiemet didžiulius pokyčius išgyvenęs suviliškiečių sutuoktinių Turskių Erlendos ir Laimučio bei jų dukros Kamilės pienininkystės ūkis.

Šeima dirba apie 300 hektarų žemės ir laiko 150 pieninių karvių.

 

Šiemet buvo modernizuota Turskių melžiamų karvių ferma – karves šeria ir melžia robotai. Taip pat buvo įrengtos šiuolaikiškos srutų duobės, atlikti kiti ūkio modernizacijos darbai.

E. Turskienė, kuri yra ir rajono tarybos narė, yra sakiusi, kad tiesiog reikėjo rinktis – arba modernizacija, arba ūkio naikinimas.

Dabar šiuolaikiškame ūkyje gyvena „laimingos karvės“. Būtent toks užrašas puikuojasi ant fermos durų.

Uogos ir kailiukai

„Metų ūkio“ antrąją vietą laimėjo Aušros ir Ramūno Ūksų kailinių žvėrelių ferma „Farmers.lt“, įsikūrusi Juodžių kaime. 

Konkurso trečiąją vietą užėmė nedidelis Erikos ir Ramūno Bagdonų ūkis, esantis Vincentavos kaime. Bagdonavičiai labiausiai žinomi kaip braškių ir česnakų augintojai.

Rinkos aikštė

Video