10 dažniausiai daromų klaidų neleidžiančių hortenzijoms žydėti

Žinoti.lt nuotrauka. Žinoti.lt nuotrauka.

Hortenzijos – tai pastelinių atspalvių sodus puošiančios gėlės. Nors šios gėlės atrodo labai puošniai, tačiau kartais jos netinkamai auga arba greitai nuvysta. Sužinokite, dėl kokių priežiūros klaidų hortenzija gali nepražysti.

Šios gėlės džiugina akį visą vasarą, o kai kurių veislių hortenzijos – ir rudenį. Hortenzijos būna įvairių spalvų – nuo ​​baltos iki mėlynos, rožinės ar violetinės. Jei auginate šias gėles, tikrai verta žinoti visas priežastis, kodėl ši gėlė nenori augti ir žydėti.

Kodėl hortenzija nežydi?

Dažniausia priežastis – netinkama vieta hortenzijoms, nes šis augalas mėgsta saulėtas arba dalinai pavėsyje esančias vietas. Be to, žemė turi būti šiek tiek rūgšti, nes nuo jos pH priklauso žiedynų spalva. Hortenzijas rekomenduojama sodinti į dirvą, kurios pH yra nuo 4,5 iki 6,5.

Saulės šviesos trūkumas taip pat yra dažna priežastis, kodėl hortenzija nežydi. Hortenzija, kuriai trūksta šviesos, auga netolygiai. Būtent todėl ją reikia persodinti į vietą, kuri bus apšviesta 4–6 valandas per dieną.

Maistinių medžiagų trūkumas neigiamai veikia hortenzijų vystymąsi. Šias gėles būtina aprūpinti azotu, siera ir magniu. Geriausia rinktis natūralias, namuose pagamintas trąšas.

Kitas veiksnys, dėl kurio hortenzijos nežydi, yra netinkamas genėjimas. Iš pernykščių šakų išauga naujos gėlės, kurios susiformuoja rudenį. Štai kodėl  yra svarbu hortenzijas tinkamai genėti. Tą geriausia atlikti pavasarį arba pasibaigus žydėjimo laikotarpiui. Verta pridurti, kad pašalinami tik seni žiedynai ir sausi ūgliai.

Hortenzijos nekenčia skersvėjų. Stiprus ir šaltas vėjas gali jas sulaužyti ir stabdyti žiedynų augimą.

Svarbus hortenzijų  priežiūros elementas yra tinkamas  laistymas, kuris turėtų būti reguliarus. Labai svarbu, kad žemė būtų ne per sausa ir ne per drėgna. Labai svarbu hortenzijas laistyti birželio – rugpjūčio mėnesiais, kuomet iškyla sausros pavojus. Šio augalo žemė turėtų būti šiek tiek drėgna.

Apsauga nuo šalčio efektyviai apsaugos pumpurus nuo išsekimo. Jei temperatūra nukrenta žemiau 0 laipsnių Celsijaus, augalą uždenkite neaustine medžiaga. Jei hortenzija auginama vazone, pakanka ją įnešti į namus, rūsį ar garažą.

Kenkėjų išpuoliai hortenzijoms yra tokie pat pavojingi kaip ir netinkama priežiūra.

Tręšiant hortenzijas svarbu laikytis aukso viduriuko. Jei šie augalai gaus per daug maistinių medžiagų, tai paskatins ne žiedų, o lapų augimą. Trąšas dažniausiai pakanka naudoti vieną kartą per sezoną – pavasario pradžioje.

Didelę reikšmę turi ir hortenzijos amžius, nes labai jaunas ar senas augalas nežydi labai gausiai.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video