Rožes laistykite mielių trąšomis! Pasigaminti nesudėtinga
Jei rožės yra tinkamai prižiūrimos ir tręšiamos, jos gali žydėti nuo vasaros pradžios iki rudens vidurio. Žinoma, kad tai įvyktų, svarbu pasirūpinti tinkamomis trąšomis. Siūlome pasigaminti natūralias trąšas rožėms, tam prireiks tik vandens ir dar vieno ingrediento, kurį tikrai rasite savo virtuvėje.
Rožės yra tikra sodo puošmena. Jei pasirinksite tinkamą rožių veislę, jos žydės visą vasaros sezoną, iki pat pirmųjų šalnų. Šie augalai tikrai apdovanos jus įspūdingais žiedais, jei pasirūpinsite tinkamomis trąšomis.
Kaip auginti rožes?
Rožėms turi būti sudarytos tinkamos sąlygos. Pasodinkite jas į derlingą priesmėlio dirvą, kurioje yra humuso. Įsitikinkite, kad rožės augs saulėtoje vietoje, apsaugotoje nuo skersvėjų. Neauginkite rožių visiškame arba daliniame pavėsyje. Tokios sąlygos yra tinkamos tik kai kurioms rožių veislėms. Taip pat venkite drėgnų vietų, nes rožės nemėgsta per didelės drėgmės. Paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus dalykas – nepamirškite reguliariai tręšti rožių. Jei tinkamai parinksite trąšas, rožių žiedai džiugins tikrai ilgą laiką.
Iš ko pasigaminti trąšų rožėms?
Iš vandens ir dar vieno ingrediento galėsite pasigaminti paprastas, bet itin efektyvias trąšas rožėms. Kalbame apie mieles, kurios puikiai tinka ne tik kepiniams, bet ir augalų mitybai. Jose yra daug maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, kurie skatina jų augimą. Šios trąšos puikiai tinka auginant pomidorus, agurkus ir kitas daržoves. Tokios trąšos taip pat gali būti naudojamos gėlėms. Jei laistysite rožes mielių trąšomis, rožių žydėjimas truks gerokai ilgiau.
Kaip iš mielių pasigaminti trąšų?
Pasigaminti naminių trąšų rožėms yra labai paprasta. Iš vieno mielių kubelio (100 g) pagaminsite preparatą, kurio užteks 10 krūmų laistymui. Mieles ištirpinkite 10 litrų šilto vandens (jis neturi būti karštas). Įberkite 2 šaukštus cukraus, sumaišykite ingredientus ir palikite 30 minučių pastovėti. Praėjus šiam laikui, palaistykite rožes. Vienam augalui naudokite maždaug 1 litrą trąšų. Jei mišinio dar liko, juo palaistykite kitus augalus. Nepalikite šių trąšų stovėti: kas kartą pasigaminkite šviežių.
(„zinoti.lt“)