Image Blog
Atnaujintas elevatorius.

„Agrokoncerno grūdai“ užbaigė Rokiškio elevatoriaus renovaciją“: investicijos siekia 1,75 mln. eurų (0)


Sėkmingai užbaigusi javapjūtės sezoną įmonė „Agrokoncerno grūdai“ paskelbė ir apie Rokiškio elevatoriaus pagrindinių atnaujinimo darbų pabaigą. Pilnai renovaciją planuojama užbaigti žiemą. Iš viso šios įmonės investicijos į Rokiškio elevatorių vien šiemet siekia 1,75 mln. eurų.

Buvo prastos būklės

Šį apleistą ir itin prastos būklės objektą įmonė įsigijo prieš penkerius metus. Pasak įmonės „Agrokoncerno grūdai“ vadovo Karolio Šimo, pirmiausia buvo tvarkomi aplinkiniai pastatai ir sandėliavimo patalpos. Kai kurie iš suremontuotų pastatų buvo pritaikyti trąšų ir augalų apsaugos priemonių sandėliavimui, todėl ūkininkams atsirado galimybė čia pat įsigyti reikiamų priemonių derliaus auginimui.

„Įsigiję Rokiškio elevatorių matėme didelę problemą – spragas elevatoriaus apkrovimo procese. Nors elevatoriaus talpos siekė 150 tūkst. tonų, dėl įvairių problemų maksimaliai galima buvo sandėliuoti tik 115 tūkst. tonų, o faktinės jo apkrovos pasiekdavo daugiausiai 90 tūkst. tonų. Tokia situacija lėmė nuostolingą elevatoriaus veiklą, todėl vienas iš mūsų svarbiausių uždavinių buvo užtikrinti deramą jo apkrovą“, – pasakojo K. Šimas.

Pasikeitė vaizdas

Pirmojo renovacijos etapo metu buvo sutvarkyti elevatoriaus ir visų, jo teritorijoje esančių pastatų stogai, hermetizuotos patalpos. Iki remonto pastatai praleisdavo vandenį, kuris padarydavo žalos. Didelis dėmesys buvo skirtas ir nuotėkų bei drenažo sistemų remontui, nes dėl daug metų buvusių apleistų drenažo sistemos įrenginių elevatorius smego į žemę.

Pasak įmonės „Agrokoncerno grūdai“ vadovo, iš pagrindų atnaujintas elevatorius dabar galės tarnauti dar ne vieną dešimtmetį. Pasikeitė ne tik jo išorinis vaizdas, bet ir efektyvumas. Dabar grūdų sandėliavimo talpa siekia maksimalias galimybes. Jame talpinama daugiau nei 150 tūkst. tonų grūdų.

Sumažino dulkėtumą

„Dar vienas labai svarbus pokytis – ženkliai sumažinome dulkėtumą. Elevatoriuje buvo sumontuoti specialūs surinktuvai, kad, atliekant grūdų valymo darbus, dulkės nenusėstų ir neišeitų per ventiliacines angas. Bendra investicija į dulkių surinkimų sistemas viršijo 300 tūkst. eurų. Nors elevatorius įsikūręs pramoniniame rajone, pagerėjusią oro kokybę pastebi ir kaimynai“, – sakė K. Šimas.

Oro tarša sumažėjo ir dėl infrastruktūros pokyčių, ir dėl sureguliuotų procesų. Įsigijus elevatorių buvo priimtas sprendimas nugriauti didžiulį cechą, kuris buvo daug metų nenaudojamas ir stovėjo avarinės būklės. Šio pastato vietoje buvo įrengta didelė asfaltuota aikštelė. Javapjūtės sezono metu ji buvo efektyviai išnaudojama grūdų derliaus priėmimo procese. Prie elevatoriaus nebesusidaro ilgos sunkiasvorių mašinų eilės, o kartu ir oras mažiau teršiamas technikos išmetamosiomis CO2 dujomis.  

Išspręstos problemos

Greitesnius procesus lėmė ir grūdų priėmimo duobių renovacija bei naujų, papildomų įrengimas. Siekiant efektyvinti elevatoriaus procesus, buvo suremontuotos dar vienos automobilių svarstyklės, kurios dvigubai pagreitino grūdų priėmimo procesą.

Pašnekovo teigimu, kompleksiškai buvo išspręstos ir kitos logistikos problemos. Sutvarkytas ir optimizuotas nuosavas įmonės logistikos tinklas, atnaujinti geležinkelio pabėgiai bei pagrindai jiems. Grūdai į elevatorių yra atvežami sunkiasvorėmis mašinomis, o iš jo išvežami net šešis kartus ekologiškesniu transportavimo būdu – geležinkeliu.

Išlaikė darbuotojus

Siekiant gerinti personalo darbo sąlygas, buvo pilnai suremontuotos elevatoriaus administracijos patalpos. Darbuotojai, kurių sezono metu skaičius išauga iki 45, dirba šiuolaikiškose, tvarkingose bei efektyviam darbui pritaikytose patalpose.

„Kai įsigijome elevatorių, nekeitėme darbuotojų, išlaikėme žmones, kurie čia dirbo daugybę metų. Mums buvo svarbu, kad darbo vietoje jie jaustųsi gerai. Nuoširdžiai džiaugiamės Rokiškio elevatoriaus komandos – laborantų, svėrėjų, operatorių, elektrikų, šaltkalvių, inžinierių, vairuotojų ir pagalbinio personalo darbu. Esame jiems dėkingi, kad pasitikėjo nauja vadovybe ir kartu kūrė atsinaujinusio elevatoriaus sėkmės istoriją“, – sakė „Agrokoncerno grūdai“ direktorius. 

Panašus į vaiduoklį

Pabaigus elevatoriaus įrangos ir sistemų atnaujinimo darbus, kitu etapu vyko pastato išorės remonto darbai. Buvo sutvarkytos pastato išorės sienos, remontuojamos siūlės, perdažomos sienos, pakabinta nauja iškaba.

„Rokiškio elevatorius, kadaise buvęs panašus į miesto vaiduoklį, dabar visiškai pakeitė savo veidą. Jo transformaciją užbaigėme. Ateityje dar planuojame tam tikrus automatizavimo procesus. Taip pat, matydami energetinius iššūkius, svarstome elevatoriuje įrengti saulės kolektorius. Tačiau šiuo metu, viziją, kurią turėjome įsigydami elevatorių prieš penkerius metus – pilnai įgyvendinome“, – džiaugėsi K. Šimas.

Arti 2 ml. eurų

Iš viso įmonės „Agrokoncerno grūdai“ investicijos į Rokiškio elevatorių vien šiemet siekia 1,75 mln. eurų. Visi renovacijos darbai atliekami iš nuosavų įmonės lėšų, negaunant jokios išorinės paramos. Tikimasi, kad sutvarkytas elevatorius tarnaus dar mažiausiai 30 metų. Šiandien Rokiškio elevatorius yra svarbus tiek Rokiškiui, tiek visam Šiaurės rytų Lietuvos regionui – Anykščių, Biržų, Ignalinos, Kupiškio ir kitų rajonų savivaldybėms.

UAB „Agrokoncerno grūdai“ yra didžiausias grūdų supirkėjas Lietuvoje, kasmet iš ūkininkų superkantis apie 1,5 mln. tonų grūdų. Įmonės veiklos sritys – grūdų supirkimas, valymas, rūšiavimas, džiovinimas, saugojimas, transportavimas bei eksportavimas.

Aušra Malinauskienė ("Rokiškio Sirena")

2022 09 20 15 16 28
Žaliasis kursas – iššūkiai ir galimybės. Interviu su žemės ūkio viceministru Egidijumi Giedraičiu
Žieminių sėja, elektros kainos ir kas ūkiams trukdo įdarbinti saulę. Aktualijos su Aušriu Macijausku
Elektros ir dujų kainų šokas žemės ūkiui. Aktualijos su Ignu Jankausku, 2022-09-16
2022 09 20 15 16 28
Žaliasis kursas – iššūkiai ir galimybės. Interviu su žemės ūkio viceministru Egidijumi Giedraičiu
Žieminių sėja, elektros kainos ir kas ūkiams trukdo įdarbinti saulę. Aktualijos su Aušriu Macijausku
Elektros ir dujų kainų šokas žemės ūkiui. Aktualijos su Ignu Jankausku, 2022-09-16