Priimami Europos inovacijų partnerystės veiklos planai
Nuo 2025 m. sausio 6 d. iki vasario 14 d. Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupės kviečiamos teikti EIP projektų įgyvendinimo planus pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Europos inovacijų partnerystė žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje“. Įvertinus ir patvirtinus įgyvendinimo planus, EIP veiklos grupės galės kreiptis dėl paramos juos įgyvendinti – paramos paraiškas numatyta priimti gegužės 5 d. – birželio 20 d.
Įgyvendinimo planai priimami NMA
EIP projektų įgyvendinimo planai turi būti teikiami Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Planai ir papildomi dokumentai, nurodyti priemonės įgyvendinimo taisyklėse, turi būti teikiami juos siunčiant el. paštu paraiskos@nma.lt. Juos, pasirašytus kvalifikuotu elektroniniu parašu, skenuotus (PDF formatu) reikia pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti įgyvendinimo planus paskutinės dienos, t. y. vasario 14 d. 24 valandos.
Remiama veikla
Pagal SP priemonę „Europos inovacijų partnerystė žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje“ remiama veikla apima aktyvų bendradarbiavimą tarp žemės ūkio, maisto ūkio ir miškų ūkio sektoriaus subjektų, mokslo ir (arba) studijų institucijos atstovų, konsultantų ir kitų suinteresuotų kaimo plėtros sektoriaus dalyvių:
rengiant ir gyvendinant EIP projekto įgyvendinimo planus;
rengiant ir gyvendinant EIP projektus.
Šios veiklos turi būti orientuotos į:
- naujų produktų, procesų ir technologijų, gamybos ir (arba) paslaugų teikimo metodų sukūrimą arba reikšmingą jų patobulinimą;
- naujų arba patobulintų procesų ir technologijų, gamybos ir (arba) paslaugų teikimo metodų įdiegimą (naudojimą) EIP veiklos grupės nario žemės, maisto ar miško ūkyje bei gautų projektų rezultatų sklaidą ir viešinimą.
Kas gali teikti paraiškas
Teikti projektų įgyvendinimo planus kviečiamos EIP veiklos grupės, kurias sudaro bent 2 skirtingų tipų subjektai, iš kurių vienas yra žemės ūkio ar maisto ūkio, ar miškų ūkio veikla užsiimantis subjektas bei konsultantas arba mokslo ir (arba) studijų institucijos.
Žinotina, jog EIP veiklos grupės narių skaičius nėra apribotas, bet svarbu, kad jos sudėtyje būtų žemės ūkio ar maisto ūkio, ar miškų ūkio veikla užsiimantis subjektas ir konsultantas arba mokslo ir (arba) studijų atstovas, o tas pats asmuo negali atstovauti kelioms tos pačios EIP veiklos grupės narėms. EIP veiklos grupės nariai savo bendradarbiavimą turi būti įtvirtinę jungtine veiklos sutartimi.
Paramos dydis ir skyrimas
Parama skiriama tik naujai susikūrusioms EIP veiklos grupėms arba jau esamoms, jei planuojama įgyvendinti naują EIP projektą, susijusį su naujos problemos sprendimu.
EIP veiklos grupės gali teikti EIP projektų įgyvendinimo planus pagal EIP projektines idėjas, kurios skelbiamos adresu EIP projektinių idėjų sąrašas.
Patvirtinus EIP projekto įgyvendinimo planą, kuris rengiamas pagal NMA paskelbtame kvietime teikti EIP projektų įgyvendinimo planus nurodytas EIP projektines idėjas, EIP veiklos grupei bus galima kreiptis dėl 200 000 Eur paramos EIP projektui įgyvendinti (paraiškos bus priimamos nuo 2025 m. gegužės 5 d. – birželio 20 d.).