Dėl Medžioklės įstatymo kreipiasi į STT

Asociatyvi nuotrauka. Asociatyvi nuotrauka.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas inicijavo Aplinkos apsaugos komiteto kreipimąsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši atliktų Medžioklės įstatymo, kuriuo siekiama įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje, vertinimą antikorupciniu požiūriu ir nustatytų tokio teisinio reguliavimo trūkumus, galinčius sudaryti prielaidas korupcijai.

Pasak L. Jonausko STT vertinimas yra teikiamas nuo Aplinkos apsaugos komiteto, kadangi Seimo nariai, palaikantys naktinio matymo taiklių įteisinimą medžioklėje, Seimo salėje neleido tokio vertinimo inicijuoti.

„Medžioklė su naktinio matymo taikikliais visuomenėje kelia daug diskusijų ir nepasitenkinimo. Nors įstatymas Seimo posėdžio salėje priėmimo metu buvo atmestas, iniciatoriai jį pateikė iš naujo ir dabar jis vėl Seime yra svarstomas. Medžioklės įstatymo pataisomis Seimo narių grupė siekia įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje, neatsižvelgdama į Aplinkos ministerijos ir Krašto apsaugos ministerijos argumentus, kad naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimas yra nepagrįstas ir neprisidės nei prie kiaulių maro valdymo, nei krašto gynybos. Seimo narių grupė, siekianti įteisinti naktinio matymo taikiklius medžioklėje, Seimo posėdžio metu nepritarė Vyriausybės išvados ir antikorupcinio vertinimo parengimui, taip gindama savo, o ne visuomenės interesus. Kažkas visuomenės interesą turi ginti, todėl antikorupcinį vertinimą šiam įstatymui inicijavau Aplinkos apsaugos komitete“, – sako. L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad įstatymo projektas, kurį stengiasi įteisinti jo iniciatoriai, yra naudingas tik tam tikroms interesų grupėms ir prasilenkia su visuomenės interesais.

„Aplinkos ministerija, taip pat daugybė aplinkosaugininkų teigia, kad įteisinus naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje invazinėms gyvūnų rūšims ir šernų marui reguliuoti, bus neįmanoma sukontroliuoti, kurie gyvūnai yra sumedžioti naudojant šiuos prietaisus, o kurie – ne. Šiuo metu aplinkosaugos srityje stinga aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų, todėl gali išaugti brakonieriavimo atvejų, kuriems užkardyti nėra pakankamas kiekis žmogiškųjų resursų. Įstatymo projektas yra galimai naudingas tik tam tikroms interesų grupėms ir prasilenkia su visuomenės interesais, todėl būtiną jį įvertinti antikorupciniu požiūriu“, – teigia L. Jonauskas. 

Video