Vilkų medžioklė įsibėgėjo
Praėjusią savaitę Ukmergės rajone sumedžioti du vilkai, o nuo sezono pradžios – aštuoni. Tokius duomenis skelbia Aplinkos ministerija. Pasak medžiotojų, alkani vilkai nevengia priartėti ir prie žmonių namų, tačiau dabar jiems maisto netrūksta – pasisotina šernų gaišenomis.
Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos (MŽD) valdybos pirmininkas, medžioklės žinovas Arūnas Pračkaila informavo, kad vilkų medžioklė šalyje prasideda nuo spalio 15-osios, aplinkos ministrui paskelbus vilkų sumedžiojimo kvotą, ir tęsiasi, kol sumedžiojamas nustatytas leistinas kiekis. Teoriškai medžioklė galima iki kovo 31-osios, tačiau išnaudojus kvotą, atskiru ministro įsakymu, sezonas nutraukiamas anksčiau.
Aplinkos ministerija šiam 2024–2025 metų medžioklės sezonui visoje šalyje nustatė 341-o vilko sumedžiojimo limitą.
Mūsų rajone šį sezoną keturi vilkai buvo sumedžioti spalio mėnesį, du – gruodį ir paskutiniai du – šių metų sausį. Aplinkos ministerijos sausio 14-osios duomenimis, šalyje iš viso jau sumedžiota 240 vilkų, tad šį sezoną liko sumedžioti 101.
Kaip paaiškino A. Pračkaila, medžiotojų klubai informacijos apie sumedžiotus vilkus MŽD neteikia, tačiau per 24 val. nuo tada, kai buvo sumedžiotas vilkas, šiuos duomenis privalo pateikti Aplinkos ministerijai.
Pasibaigus medžioklės sezonui klubai ir būreliai teikia Ukmergės MŽD suvestines apie bendrą sumedžiotų gyvūnų skaičių ir sumedžiotų gyvūnų kiekius pagal rūšis.
A. Pračkaila papasakojo, kad vilkai gyvena pagal ciklą. Žiemą – ruja (ji jau beprasidedanti), pavasarį šie plėšrūnai atsiveda jauniklius, kuriuos rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais moko medžioti. Tada pridaroma daugiausia žalos žmonėms. „Maisto vilkai ieško ištisus metus“, – sakė Ukmergės MŽD valdybos pirmininkas. Pasak jo, dabar dėl siaučiančio afrikinio kiaulių maro krenta daug šernų, tad vilkams medžioti nėra būtinybės, jie lengvai randa gaišenų. Dėl tos priežasties šiuo metu žala žmonėms turėtų būti mažesnė.
Pašnekovo duomenimis, vilkų daugiau ten, kur yra didesni miško masyvai. „Jei pagal klubus, jų galimai daugiau Vidiškių medžiotojų klubo plotuose, bet yra visur“, – kalbėjo A. Pračkaila.
Vilkai turi savo irštvas, guolius, kur nuolat būna. Iš tokių vietų kiti žvėrys stengiasi pasišalinti. O medžioja vilkai iki 50-ies kilometrų teritorijoje – tiek gali nukeliauti per vieną parą ieškodami maisto. Tai – plėšriausi Lietuvoje gyvenantys gyvūnai.