Gyventi be nuosprendžio ūkiui: skyrybos, paveldėjimas, pasėlių draudimas (VIDEO)
Ūkininkui rizikų „pridovanoja“ ne tik gamta, bet ir pats gyvenimas, kai tenka, pavyzdžiui, skirtis su žmona (arba ūkininkei su vyru) arba dar blogiau, kai ūkis susiduria su savininko mirtimi. Kas tokiais atvejais atsitiks su turimu turtu, ūkio reikalais, jei ūkis registruotas ne kaip įmonė, o kaip Ūkininko ūkis.
"Net pačios skyrybos, kurios tikrai nutinka ir žemdirbiams, labai stipriai paveikia tolesnę ūkio veiklą", – sako mažosios bendrijos "Skaičiai žemdirbiams" direktorius Ignas Jankauskas, kalbėdamas apie labai aktualaus, sausio 7 d. Kaune įvyksiančio seminaro temas.
„Būna, kad ūkiai išsiskaido arba visiškai sugriūna. Tokių situacijų irgi esame turėję“, – teigė I. Jankauskas, kuris taip pat valdo apie 180 ha augalininkystės ūkį.
Pasak jo, bėda yra ta, kad ūkininkas, kurio teisinė forma yra Ūkininko ūkis, mokesčių prasme (kurie pastaruoju metu, pripažinkime, stipriai didinami) prilyginamas advokatams, notarams ir antstoliams. Tačiau skirtingai nuo šių profesijų, žemdirbio veikla itin imli kapitalui, kai tuo tarpu minėtoms profesijoms pakanka išsinuomoti patalpas, susipirkti kėdes, stalus, kompiuterius, pasamdyti 1-2 administratorius ir galima generuoti išties dideles pajamas.
„Tam, kad ūkininkas tokias pajamas gautų, jis turi nusipirkti (išsinuomoti) daug žemės, technikos, gyvulių, taip pat samdyti darbuotojų ir investuoti į kitus būtiniausius dalykus. Tai labai imlus investicijoms verslas“, – pabrėžia I. Jankauskas, pridurdamas, kad ūkininkas gali atsidurti ir kur kas geresnėje pusėje, pavyzdžiui, tokioje pat vietoje kaip „Maxima“, IKI“, „Senukai“ ar kiti didieji prekybos tinklai.
„Juos pajudinti valdžia ne taip greitai gali, nes už jų stovi dideli interesai ir lobizmas. Tad kodėl tuo nepasinaudoti“, – retoriškai klausia I. Jankauskas.
Pasėlių draudimo sutarčių pilkosios zonos, į kurias ūkininkai neretai patenka – dar viena aktuali minėto seminaro tema. Ją gvildens buvęs ilgametis pasėlių savidraudos fondo "VH Lietuva" vadovas, o dabar draudimo ekspertas Algimantas Navickas.
"Šiemet, kai buvo daug išgulimų, aš vargu ar būčiau gavęs draudimo išmoką, jei ne Algimanto patarimai. Tik žinodamas tuos išgulimų niuansus, žinodamas, ką turėjau pasakyti draudimo kompanijai, gavau draudimo išmoką", – prisipažįsta I. Jankauskas.
Daugiau apie tai žiūrėkite šiame „Agrobitė play“ interviu su I. Jankausku.
MB „Skaičiai žemdirbiams“ padeda ūkininkams geromis sąlygomis gauti kreditus, kurie faktiškai likvidavus Žemės ūkio paskolų garantijų fondą, tapo beveik neprieinami ūkininkams.
Praktinis seminaras „Verslo rizikų valdymas“. Patyrę pranešėjai palies šias temas:
Ignas Jankauskas, žemės ūkio finansų ekspertas:
- Supraskime ūkio balansus. Trumpai apžvelgsime esminius finansinių ataskaitų siunčiamus signalus apie ūkį, aptarsime praktinius niuansus, pasidalinsime patirtimi, kaip ūkio balansą skaito kreditoriai.
- Ūkininkavimas steigiant juridinį asmenį. Ūkininko ūkis - labiausiai apmokestintų verslo formų. Taip pat ir mažiausiai apsaugota nuo gyvenimo keliamų iššūkių. Pristatysime vieną iš modelių, kaip ūkininko ūkį paversti įmone ir kokias naudas galite pasiekti.
Algimantas Navickas, draudimo rinkos ekspertas
- Verslo saugumo ir tvarumo užtikrinimas. Kaip įvertinti ūkininkavimo rizikas ir kaip nustatyti prioritetus? Kokius rizikos valdymo būdus pasirinkti?
- Draudimo pasiūlymas. Praktiniai patarimai, kaip įvertinti pateikiamus pasiūlymus, ir ką dažnai nutyli draudimo tarpininkai.
- Veiksmai patyrus žalą. Gebėjimas valdyti draudimo polisą dažnai nulemia žalos atlyginimą. Pateiksime pavyzdžius, kokių veiksmų reikia imtis patyrus žalą skirtingų rūšių draudimo atvejais.
Seminaro data ir laikas: 2025 sausio 7 dieną. Pasitikimo kava - 09:30 val., seminaro pradžia - 10:00 val.
Seminaro vieta: Viešbutis „Via Baltica“, Verslo g. 17, Kaunas, 54311 Kauno r. sav.
Seminaro kaina: 50 Eur + PVM. Į seminaro kainą įskaičiuoti pietūs.
Registracija tel. +370 625 68637 (Jurgita) arba el. paštu jurgita@procesai.pro
