Asociacija „CropLife Lietuva“ skatins tvarių inovacijų proveržį žemės ūkyje
Lietuvos augalų apsaugos asociacija (LAAA), iki šiol vienijusi pagrindinius augalų apsaugos gamintojus ir importuotojus, įsiliejo į tarptautinį „CropLife“ tinklą ir plečia savo veiklą. Asociacija, nuo šiol prisistatysianti „CropLife Lietuva“ vardu, skatins pažangą penkiose tvaraus žemės ūkio srityse: biopesticidų, tiksliosios ir skaitmeninės žemdirbystės, augalų biotechnologijų, augalų veislininkystės ir pesticidų.
„CropLife“ yra tarptautinė organizacija, turinti padalinius Europoje, JAV, Kanadoje, Azijoje, Afrikoje ir Vidurio rytuose, Brazilijoje. Ligšiolinė Lietuvos augalų apsaugos asociacija buvo „CropLife“ Europinės organizacijos „CropLife Europe“ nare nuo 2000-ųjų metų, todėl vykstantis pokytis – natūralus evoliucinis žingsnis.
„Per du dešimtmečius išaugome augalų apsaugos produktų asociacijos marškinius, o tapimas „CropLife Lietuva“ atveria mums galimybes augti ir siūlyti progresyviausius sprendimus tvariam žemės ūkiui neapsiribojant vien augalų apsaugos produktais. Naujos veiklos sritys apims inovacijas, kaip tikslioji bei skaitmeninė žemdirbystė, pažangias augalų biotechnologijas, naujų, atsparesnių veislių išvedimą, pasaulyje populiarėjančius ir nuolat tobulinamus biopesticidus“, – sako „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė.
Pasak jos, organizacija tęs svarbius darbus kovojant su nelegalios produkcijos naudojimu, edukuos apie panaudotų augalų apsaugos produktų pakuočių tvarkymo sistemą ir reguliariai organizuos žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodą „Agrovizija“.
Varanavičienės teigimu, ES Žaliojo kurso, strategijos „Nuo lauko iki stalo“ ir bioįvairovės tikslai iki 2030 m. skatina reikšmingus pokyčius žemės ūkyje. Todėl organizacija skirs didelį dėmesį sektoriaus tvarumo didinimui, inovacijoms, kurios gali užtikrinti tvarią žemės ūkio plėtrą.
„Šiandien augalininkystė yra svarbių pokyčių epicentre. Iš vienos pusės turime augančius tvarumo reikalavimus iš visuomenės ir institucijų. Iš kitos – didėjantį planetos gyventojų skaičių, kuriems reikia užtikrinti maisto pakankamumą ir prieinamumą finansine prasme. Vienintelis atsakymas, kuris leidžia suderinti šiuos du dėmenis – žemės ūkio inovacijos, kurios leistų su mažiau išgauti daugiau. Žemės ūkyje turime remtis mokslo laimėjimais, kad užtikrintume saugaus ir prieinamo maisto auginimą tausodami gamtos išteklius. Būdami „CropLife Lietuva“ galėsime dar geriau atliepti tvaraus progreso poreikius, taip pat padėti Lietuvos ūkininkams pasirinkti tinkamiausius sprendimus jų ūkiams, žengiantiems tvarumo ir efektyvumo keliu“, – įsitikinusi Z. Varanavičienė.
„CropLife Lietuva“ sieks skatinti tvarią žemės ūkio praktiką diegiant novatoriškus pasėlių apsaugos sprendimus, reikšmingai prisidėti prie sveiko, aukštos kokybės, įperkamo maisto tiekimo visiems, išlaikant augalų sveikatą, didinant augalų produktyvumą ir diegiant tvaraus ūkininkavimo praktiką. „CropLife Lietuva“ pasisako už skaidrumo didinimą, standartų susiejimą su mokslo žiniomis ir tyrimais, ir rūpinimąsi ūkininkų bei visuomenės sveikata diegiant novatoriškas technologijas ir skatinant geriausias saugaus augalų apsaugos produktų naudojimo praktikas.