Siekiama optimizuoti tręšimą visoje Europoje

Dalyviai. LŽŪKT nuotr. Dalyviai. LŽŪKT nuotr.

Graikijoje, Atėnuose, vykusiame tarptautinio projekto „Nutri-Check NET“ metiniame parnerių susitikime dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai. Aptarti nuveikti darbai ir šių metų planai.

Tarptautinio projekto „NUTRI-CHECK NET“ tinklas, skirtas pagerinti skirtingose Europos vietovėse auginamų pasėlių mitybos tikslumą“(Nutri-Check NET) II metiniame partnerių susitikime Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai atstovavo Inovacijų paramos tarnybos vadovė Lina Žukauskienė ir Technologinių paslaugų skyriaus vadovas Rimas Magyla.

Renginyje, kurį organizavo Atėnų žemės ūkio universitetas, dalyvavo per 20 projekto partnerių atstovų iš Airijos, Danijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos.

Susitikime aptarti 2023 m. nuveikti darbai, diskutuota apie šalyse taikomas tręšimo technologijas, kurios galėtų būti pritaikomas daugelyje projekte dalyvaujančių šalių, siekiant efektyviau naudoti maisto medžiagas.

Kas nuveikta ir planuojama

„Per pirmuosius projekto metus nuveikta tikrai nemažai. Devyniose projekte dalyvaujančiose šalyse iš ūkininkų ir žemės ūkio konsultantų suburti 26 pasėlių mitybos klubai. Konsultavimo tarnyba Lietuvoje į du klubus subūrė daugiau kaip 10 ūkininkų, besidominčių tręšimo optimizavimo galimybėmis. Antraisiais projekto metais ūkininkai praktiškai išbandys pažangius skaitmeninius sprendimus, skirtus efektyvesniam augalų maisto medžiagų valdymui“, – kalbėjo projekto veiklų koordinatorius Lietuvoje Rimas Magyla.

Pasak jo, siekiant optimizuoti pasėlių mitybos medžiagų valdymą taip pat svarbios ir ekspertinės žinios, todėl kiekvienoje šalyje buvo suburtos nacionalinės pasėlių mitybos ekspertų grupės, kurios ne tik dalinsis žiniomis bei įžvalgomis su ūkininkų klubais, bet ir padės jiems pasirinkti tinkamiausius įrankius, kurių projekte buvo atrinkta daugiau kaip pusantro šimto.

„Metinis partnerių susitikimas – puiki proga susitikti su projekto kolegomis iš kitų šalių, padiskutuoti apie atliktus ir planuojamus darbus, kartu ieškoti sprendimų, kaip efektyviau atlikti įvairias veiklas, kad projektas kiek galima geriau prisidėtų prie pasėlių mitybos tikslumo gerinimo visoje Europoje“, – sakė projekte dalyvaujanti Konsultavimo tarnybos atstovė Lina Žukauskienė.

Video