Skandale aplink „Bovaer“ pašarų priedą figūruoja ir Lenkijos „Mlekovita“
Jungtinėje Karalystėje kilęs skandalas aplink „Bovaer“ pašarų priedą toliau plinta Europoje ir, šiuo atveju, pasiekė net kaimyninę Lenkiją. „Agrobitė“ primena, kad pasaulio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimas dėl pieno kooperatyvo „Arla“ maždaug 30 ūkių išbandomo pašarų priedo „Bovaer“.
Pasak jį gaminančios Olandijos-Šveicarijos įmonės "DSM-Firmenich AG" (DSM), šis priedas melžiamoms karvėms vidutiniškai 30 proc. sumažina išmetamo metano kiekį, o mėsiniams galvijams – vidutiniškai 45 proc. Naudojimo proporciją sudaro 1 gramas šio priedo 20 kg pašarų.
Socialiniuose tinkluose kilo pasipiktinimo banga, esą prie „Bovaer“ kūrimo prisidėjo ir JAV milijardierius Bill Gates‘as są, o „Bovaer“, atsidūręs pieno produktuose, kenkia vyrų vaisingumui.
Neapsikentusi puolimo DSM išplatino oficialų pranešimą, kuriame teigė, kad „Bovaer“ pradėtas kurti dar prieš 15 metų, jis oficialiai patvirtintas kaip saugus produktas Europos Sąjungoje, o B. Gates‘as neturi nieko bendra su pašarų priedo kūrimu.
Skandalas galiausiai atsirito iki Lenkijos, kur vartotojai pradėjo kaltinti pieno kooperatyvą ir perdirbėją „Mlekovita“ taip pat naudojant „Bovaer“ galvijų pašaruose, bendradarbiaujant su „MARS/Interfood“.
„Lenkijoje įgyvendiname vieną pirmųjų ir didžiausių „Bovaer“ pašarų priedų projektų šalyje, bendradarbiaudami su „Interfood“ ir „Mlekovita“, – tokia buvo paskelbta informacija mars.com.
Šią savaitę „SM Mlekovita“ per socialinį tinklą kreipėsi į vartotojus, patikindama, kad „mūsų produktuose nėra pašarų priedo „Bovaer“ ir jie nekelia pavojaus vartotojų sveikatai“.
„MARS/Interfood“ ir „SM Mlekovita“ projektas neįsigaliojo. Galiausiai jame turėjo dalyvauti nedidelė mūsų pieno tiekėjų grupė. Projektas turėjo būti skirtas tik patikrinti, ar naudojamas pašarų priedas iš tikrųjų mažina metano emisiją“, – teisinosi „Mlekovita“.
Be kita ko, „Mlekovita“ teisinosi, kad „remiantis pateikta informacija, pašarų priedą „Bovaer“ remia Europos maisto saugos tarnyba (EFSA), atlikta daugiau kaip 70 recenzuojamų mokslinių tyrimų ir jis patvirtintas pardavimui daugiau kaip 58 šalyse“. „Produktas yra visiškai saugus, nedaro neigiamo poveikio pieninių galvijų sveikatai ir nepatenka į pieną. Norėtume jus informuoti, kad nė vienas iš mūsų pieno tiekėjų nenaudoja pašarų priedo „Bovaer“. Vartotojų sauga ir sveikata yra mūsų svarbiausias prioritetas“, – aiškina „Mlekovita“.