Vynuogių augintojams ir vyno gamintojams – parama

NMA nuotr. NMA nuotr.

Nuo birželio 3 d. vynuogių augintojai ir vyno gamintojai kviečiami teikti paraiškas dėl paramos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) sektorinę intervencinę priemonę „Investicijos į vyno sektorių“. Paraiškos bus renkamos vieną mėnesį – iki liepos 1 d.

Remiama veikla

Pagal intervencinę priemonę parama teikiama:

vyninių vynuogių veislių pirminei gamybai vykdyti, t. y. įsigyti investicijas, reikalingas vynuogėms auginti, derliui nuimti, jį saugoti ir tvarkyti iš esmės nekeičiant produkto savybių;
vyno gamybai, t. y. įsigyti investicijas, reikalingas vynuogėms perdirbti ir vyno gamybos infrastruktūrai.
Pareiškėjas gali kreiptis paramos vienai iš veiklų arba abiem veikloms paremti.

Paramos suma ir intensyvumas

Šiam paraiškų teikimo etapui skirta 43 tūkst. Eur paramos lėšų.

Didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 10 tūkst. Eur. 

Paramos intensyvumas – 40 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, jei projektas įgyvendinamas Sostinės regione, ir 50 proc., jei projektas įgyvendinamas Vidurio ir vakarų Lietuvos regione.

Paramos dydis skaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Jei pareiškėjas naudojasi projekto įgyvendinimui skirtais kredito įstaigų išduotais kreditais ir (ar) finansine nuoma (lizingu), į paramos sumą įtraukiama valstybės pagalba, skiriama kompensuojant dalį kredito įstaigai ir (ar) finansinės nuomos (lizingo) bendrovei sumokėtų palūkanų, ir (ar) dalis garantinio užmokesčio, kuris mokamas UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondui už garantijos suteikimą kredito įstaigai ar finansinės nuomos (lizingo) bendrovei.

Tinkami pareiškėjai

Dėl paramos nurodytoms veikloms vykdyti gali kreiptis:

vyninių vynuogių veislių augintojai – fiziniai bei juridiniai asmenys, kurie yra registruoti maisto tvarkymo subjektai, savo vardu įregistravę žemės ūkio valdą valdų registre, auginantys ar planuojantys auginti vynuoges tik Reglamento (ES) Nr. 1308/2013 VII priedo II dalyje nurodytų vynuogių produktų gamybai; minėtame reglamente nurodyti šie vynuogių produktai: vynas, jaunas rauginamas vynas, likerinis vynas, putojantis vynas, rūšinis putojantis vynas, rūšinis aromatinis putojantis vynas, gazuotas putojantis vynas, pusiau putojantis vynas, gazuotas pusiau putojantis vynas, vynuogių misa, iš dalies rauginta vynuogių misa, iš dalies rauginta vynuogių misa, gauta iš vytintų vynuogių, koncentruota vynuogių misa, rektifikuota vynuogių misa, vynas iš vytintų vynuogių, vynas iš pernokusių vynuogių, vyno actas; prie užregistruotos žemės ūkio valdos nurodyta vynuogių auginimo ekonominės veiklos rūšis pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 2 red.), kodas klasifikatoriuje – A01 01.2 01.21 (vynuogių auginimas);
vyno gamintojai – Lietuvos Respublikoje įsteigti juridiniai asmenys, kurie yra registruoti maisto tvarkymo subjektai, turintys Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) išduotą alkoholio produktų gamybos licenciją ir gaminantys ar planuojantys gaminti iš Lietuvoje išaugintų vyninių vynuogių veislių Reglamento (ES) Nr. 1308/2013 VII priedo II dalyje nurodytus vynuogių produktus (jei pareiškėjas yra vyno gamintojas, jis turi būti labai maža, mažoji ar vidutinė įmonė, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme).
Pareiškėjas gali atitikti abi nurodytas kategorijas.

Paraišką galima teikti su partneriu

Paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) galima teikti kartu su partneriu (-iais), kuris (-ie) užsiima ar planuoja užsiimti vyninių vynuogių veislių pirminės gamybos ir (ar) vyno gamybos iš Lietuvoje išaugintų vyninių vynuogių veislių veikla ir dalyvaus įgyvendinant ir (ar) finansuojant projektą ir atitiks bendrąsias tinkamumo sąlygas, reikalavimus bei tinkamumo kriterijus, nurodytus priemonės įgyvendinimo taisyklėse.

Pareiškėjas ir partneris (-iai) iki paraiškos pateikimo turi pasirašyti jungtinės veiklos sutartį ir pateikti ją kartu su paraiška.

Per vieną kvietimą teikti paramos paraiškas partneris gali dalyvauti įgyvendinant tik vieną projektą pagal šią priemonę.

Tinkamos finansuoti išlaidos

Paramos lėšomis gali būti finansuojamos šios investicijos: projekte numatytai veiklai vykdyti būtinų statinių (išskyrus gyvenamuosius pastatus ir administracinės paskirties pastatus) statybos, rekonstravimo, kapitalinio remonto ar modernizavimo išlaidos; naujų įrenginių ir (ar) įrangos (įskaitant mechanizmus, įtaisus, įrankius) pirkimo arba išperkamosios nuomos išlaidos, neviršijančios šio turto rinkos vertės; kompiuterių programinės įrangos, skirtos įsigyjamai įrangai ar technologiniam procesui valdyti, išlaidos; bendrosios išlaidos – atlyginimas architektams, inžinieriams ir konsultantams už konsultacijas,įskaitant projektų aprašų rengimą ir kitų su jais susijusių dokumentų rengimą, galimybių studijų išlaidos.

NMA

Video