Į Nyderlandų kelius išriedėjo į protestą prieš vyriausybę traukiantys ūkininkai
Trečiadienį į Nyderlandų kelius ir greitkelius išriedėjo tūkstančiai traktorių, trikdydami rytinį eismą, ūkininkams traukiant į masinį protestą prieš Nyderlandų vyriausybės planus pažaboti azoto oksido ir amoniako išmetimą.
Nacionalinė infrastruktūros tarnyba paragino vairuotojus atidėti keliones, nes į centrinę Nyderlandų dalį patraukusių lėtai judančių traktorių vilkstinės nepaisė raginimų vengti greitkelių.
Ūkininkus buria Strojės kaime ūkininkaujantis jų kolega, o protestas, kaip tikimasi, pritrauks tūkstančius dalyvių.
Hagoje, netoli Nyderlandų parlamento, kelios dešimtys ūkininkų ir jų rėmėjų – kai kurie vilkintys marškinėlius su užrašu „Nėra ūkininkų, nėra maisto“, – susirinko čia papusryčiauti ankstų trečiadienio rytą, prieš išvykdami į protestą.
„Tai yra vieta, kur nustatomos taisyklės“, – pažymėjo galvijus auginantis Jaapas Zegwaardas (Japas Zegvardas), pastatęs savo traktorių miesto parko pakraštyje.
„Manęs paprašė atvykti čia ir papusryčiauti, kad galėtume parodyti, kad esame maisto gamintojai, o ne teršėjai“, – kalbėjo jis.
Vadindama sprendimą „neišvengiamu perėjimu“, vyriausybė kiek anksčiau šį mėnesį paskelbė įpareigojimą sumažinti išmetamų teršalų kiekį net iki 70 proc. daugelyje šalies dalių, esančių netoli saugomų gamtos teritorijų, o kitose vietose – ir iki 95 procentų.
Valdančioji koalicija skyrė papildomus 24,3 mlrd. eurų (25,6 mlrd. JAV dolerių) pokyčių, kurie, kaip manoma, greičiausiai privers daugelį ūkininkų drastiškai sumažinti gyvulių skaičių arba visai jų atsisakyti, įgyvendinimui finansuoti.
Planams, kuriuos turi vykdyti provincijų vyriausybės, priešinosi net paties ministro pirmininko Marko Rutte (Marko Riutės) partijos nariai ir kiti koalicijos nariai.
Ūkininkavimas yra svarbus Nyderlandų ekonomikos sektorius, kurio eksportas pernai sudarė beveik 105 mlrd. eurų.
Visgi kita medalio pusė yra taršių dujų išskyrimas, nepaisant to, kad ūkininkai imasi veiksmų sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį.
Pasak J. Zegwaardo, ūkininkai buvo pasirengę kalbėti apie tai, kaip sumažinti išmetamų teršalų kiekį.
„Dabar žemės ūkio sektorius vadinamas dideliu teršėju ir tai nėra teisinga“, – teigė jis.