„Case IH“: rinkai ruošiamas didžiausias visų laikų kombainas
Žemės ūkio technikos gamintojas „Case IH“ jau bando didžiausią kada nors pagamintą kombainą. Jis parodoje „Agritechnica“ nebuvo pademonstruotas gyvai, bet virtualus pristatymas jau dabar verčia sunerimti konkurentus.
Bendrovė pranešė, kad fiziškai kombainas nebuvo pristatytas todėl, kad parodos metu buvo pristatyti ir taip du reikšmingi „Case IH“ produktai, todėl „Axial-Flow“ serijos didžiausio kombaino pristatymas numatytas 2024 m.
Maždaug apie 2024 m. vidurį bandomieji kombainai dirbs Europos šalyse, o serijinė jų gamyba prasidės 2025 m.
Kas šiuo metu žinoma apie „Axial-Flow“ būsimą flagmaną? Kombainas yra aprūpintas 16 litrų darbinio tūrio FPT Industrial varikliu, galinčiu pasiekti iki 775 AG arba 24 proc. daugiau nei dabartiniai „Case IH“ kombainai. Be to, rinkai ruošiamas modelis su 20 l varikliu, išvystančiu iki 1 000 AG.
Degalų bakas bus net 25 % didesnis, palyginti su esamais modeliais, o grūdų rezervuaras siekia iki 20 000 litrų. Jis ištuštinamas 210 l/s greičiu.
Net ir didžiausiame modelyje laikomasi esamos koncepcijos - grūdai nuvalomi ir atskiriami naudojant išcentrinę jėgą, kad būtų išlaikyta geriausia grūdų kokybė. Šį procesą užtikrina vienas išilgai sumontuotas rotorius. Tačiau rotorius yra 50 proc. ilgesnis net už „Case IH 260 Axial-Flow“ serijos kombainus. Mašinoje taip pat įdiegta nauja Cross Flow Plus valymo sistema, kurios valymo paviršius yra 32 % didesnis nei ankstesniuose modeliuose.
Gamintojo teigimu, mašinos valdymas yra labai intuityvus ir efektyvus. AFS Pro1200 dviejuose ekranuose galima stebėti daugybę parametrų.
Taip pat galima naudotis gerai pažįstama automatine kombaino reguliavimo sistema Case IH AFS Harvest Command. Ji naudojama automatiškai reguliuoti kombaino parametrus pagal esamas derliaus nuėmimo sąlygas ir susideda tik iš kameros (ji skenuoja į bunkerį patenkančius grūdus ir parodo, ar jie nepažeisti arba užteršti) ir poros jutiklių.
Kitus parametrus sistema gauna iš pagrindinių darbinių jutiklių. Operatorius turi įvesti derliaus nuėmimo tipą arba pasirinkti vieną iš derliaus nuėmimo strategijų. Tada sistema automatiškai reguliuoja rotorių, sietus arba greitį nuimant derlių. Tai labai svarbi pagalbinė priemonė tiek patyrusiems, tiek nepatyrusiems kombainininkams.
„Case IH“ produkciją Lietuvoje atstovauja UAB „Dotnuva Baltic“.