Aplinkosaugininkai konfiskavo 9 neteisėtai laikomus gyvūnus
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose, konfiskavo ir išvežė iš VŠĮ Raubonių parko 9 neteisėtai laikomus gyvūnus. Gyvūnai buvo laikomi nesilaikant teisės aktų nustatytų reikalavimų ir neturint privalomų dokumentų.
Aplinkosaugininkams konfiskuoti gyvūnus padėjo Lietuvos zoologijos sodo ir Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai.
Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, anksčiau atlikusi patikrinimą, nustatė, kad VŠĮ Raubonių parkas neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą. Gyvūnai laikomi neturint teisėto įsigijimo dokumentų bei sertifikatų, pažeidžiant Lietuvos Respublikoje galiojančius įstatymus.
Įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose ir tam, kad būtų užtikrinta, kad pažeidimai nebebūtų daromi, gyvūnai buvo paimti. Jiems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos.
„Primename, kad laukiniai gyvūnai, kurie laikomi ar eksponuojami neteisėtai, laikomi netinkamomis sąlygomis, visais atvejais bus konfiskuojami iš pažeidėjų. Taigi dar kartą primename, kad prieš įsigydami laukinį gyvūną pasikonsultuokite su departamento darbuotojais“, – teigia Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Matulevičienė.
Dvi rudosios meškos, keturios paprastosios lūšys, makaka rezus, didysis apuokas, miškinė kiaunė buvo paimti iš Raubonių parko, kad pažeidimai nebebūtų daromi.
Makaka ir lūšys perkeltos į Lietuvos zoologijos sodą, meškos – „Žvėrinčių“, didysis apuokas ir miškinė kiaunė perduoti gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojų globai.
Primena, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytomis sąlygomis.
Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.
Leidimo turėtojai privalo tvarkyti registrą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).