Babėnų šilą perėmė, bet darbų jame taip ir nepradeda

Gyventojams kol kas pristatytas tik miškotvarkos projektas. Kėdainių rajono savivaldybei dar praėjusiais metais perėmus Babėnų šilą savo žinion ir užstrigus biurokratijoje, žadėti šio šilo tvarkymo darbai taip ir nepradedami. Kol kas visuomenei pristatytas tik Babėnų šilo miškotvarkos projektas. Kaip bus tvarkomas pats šilas, dar nežinia, mat tik patvirtinus miškotvarkos projektą bus rengiamas techninis projektas, kuriame ir bus numatyta, ką, kaip ir už kiek savivaldybė ten darys ateityje. O kada bus ta ateitis, kol kas nežinia. Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas greito ir akivaizdaus rezultato nežada.

Miškotvarkos projektas nenusprendžia, kokie darbai bus atliekami

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė G. Muznikas, miškotvarkos projekto tikslas yra apibrėžti viziją, kaip turi būti tvarkomas miškas, kurie medžiai turi būti ir kaip pjaunami, prižiūrimi, sodinami ir t.t. „Esmė dabar yra tokia, kad norint gauti leidimą pjauti medį, kuris kelia pavojų pravažiuojantiems ar šalia gyvenantiems žmonėms, negalime to padaryti, nes leidimus išduoda Valstybinė miškų tarnyba, o norint gauti leidimą, reikia turėti miškotvarkos projektą, atlikti taksaciją, o tada jau galima gauti leidimą.

Taigi, miškotvarkos projektas yra pirmas žingsnis įteisinimo, kaip reikia tvarkyti mišką, link. Jis apima aplinkosaugą, rekreaciją, gaisrų prevenciją ir visus kitus dalykus“, – paaiškino administracijos direktorius.Jis pabrėžė, jog miškotvarkos projektas nelemia, kokie darbai ir kada bus atliekami. Todėl tikėtis, jog patvirtinus projektą iš karto bus pradėtos įrenginėti poilsio zonos, nereikėtų.

„Po miškotvarkos projekto toliau atliekamas techninio projekto rengimas, kuriame jau sprendžiama, kokie elementai įrenginėjami, kokio ilgio, dydžio, pločio, pagrindo takai įrenginėjami, kokių elementų rekreacijos objektai, poilsio zonos ir t.t.“, – kalbėjo pašnekovas.

Lėšos dar nenumatytos ir suma neaiški

Kalbėdamas apie tai, kokios sumos gali būti numatytos ir išleistos tvarkant ir ruošiant Babėnų šilą kėdainiečių poilsiui, G. Muznikas pažymėjo, kad kol kas, kol miškotvarkos projektas nėra galutinai patvirtintas, nei sąmata sudaroma, nei lėšos numatomos. „Šitą projektą patvirtinus, suderinus su visomis institucijomis, pradedamas rengti kitas etapas – techninis projektas, kuriame jau bus aiški ir suma, kiek kas kainuoja ir per kiek etapų mes jį galime įgyvendinti bei iš kokių lėšų tai galime padaryti“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Turi būti patvirtintas šiais metais

Paklaustas, kada galima tikėtis miškotvarkos projekto galutinio patvirtinimo, G. Muznikas sakė: „Šiais metais turi būti pabaigtas miškotvarkos projektas, o kitais – pradėtas rengti techninis projektas. Po viešo miškotvarkos projekto svarstymo (priklauso, kiek kokių pastabų bus gauta) projektuotojas įvertins pastabų atitikimą teisės aktams ir, jeigu pasiūlymai yra atitinkantys miškotvarkos tvarkymo taisykles, jas taiso, derina su visomis suinteresuotomis institucijomis.

Tik tada, kai jau yra visi parašai, mes gauname tikrą, galiojantį projektą, kuriuo vadovaujamės tvarkydami mišką. O jau kitais metais užsakytume techninį projektą, kuriame detalizuotume visus rekreacijos elementus – takai, kur yra numatyti, poilsio zonos, aikštelės, aktyvesniam laisvalaikio leidimui ir pan.“

Rasa jakubauskienė. Rinkos aikštė

Rinkos aikštė

Video