Sukrečiantys vaizdai: kas nutiko Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje?
Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojus sukrėtė vaizdas prie Pilvės-Vabalkšnės tvenkinio. Šimtai išmirusių žuvų ir nešvara – tokia realybė šokiravo susirinkusius žmones. Socialiniame tinkle „Facebook” Inga Rai pasidalino jautria žinute.
„Štai ką reiškia Šalies valdžios neūkiškumas ir iškreipti Vyriausybės veiklos prioritetai... Širdis garsu rauda, protas atsisako suvokti - kas liko iš Pilvės-Vabalkšnės virš 0,500 kvadratinių km siekusio tvenkinio... vaizdas kaip po atominio karo... Dar tiek daug susirūpinusių Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų vienoje vietoje nesu mačiusi, daugybė mašinų, vyrai tiesiog stovi be žado prispaudę rankas prie širdžių, moterys ašaroja, kai kas riebiai nusikeikia...ir vėl tyla... neliko nieko... neliko - nei Vabalkšnės, nei Pilvės, neliko tvenkinio, neliko žuvų, neliko jokios gyvybės - tik supuvusio vandens juostelė ir buvusio tvenkinio dugnas boluojantis uždususių žuvų kūnais”, - savaitgalį rašė moteris.
Ji neslėpė nuoskaudos, kad viskas mire, viską negyva. „Žiūri į tai Ir norom nenorom pagalvoji - ko verta šimtus milijonų kainavusi koncertina, ko verta dešimtis kartų perdažyda vaivorykštinė Vilniaus perėja, ko vertos baudos už aukštesnę bei 15 cm žolę privačiame kieme ar ne toje aikštelėje pakakojusį šunį...Ir ko verti mes - žmonės... Ar neuždusime kaip tos žuvys dykynėje tarp geležinės tvoros su spygliais...”, - rašė ponia Inga.
Dabar gyventojai svarsto, kad tokia padėtis galėjo susidaryti dėl sugriuvusios užtvankos ir dėl to, kad po užtvankos griūties teritorija buvo neprižiūrima.
Primename, kad Pilvės-Vabalkšnės tvenkinys telkšo Kazlų Rūdos savivaldybėje. Jis susidarė užtvenkus Pilvės upę. Tvenkinio ilgis šiaurės rytų-pietvakarių-pietryčių kryptimi – 4 km, plotis – iki 0,3 km. Yra 0,15 ha sala. Krantai žemi, beveik ištisai apaugę medžiais ir krūmais. Tvenkinį supa daugiausia Kazlų Rūdos miškai, vietomis plyti pievos. Tvenkinys įrengtas 1973 m. žuvininkystės reikmėms.