Kanopinių daugėja, bet į stirnaičių teritoriją įėjome mes

Rimantas Pečkus. Rimantas Pečkus.

Žmonės vis daugiau skundžiasi, kad laukiniai gyvūnai jiems pridaro daug žalos – kiemuose, tarsi savo namuose, vaikštinėja stirnos, jos būriais pastebimos pakelėse, pievose, neretai pakliūva ir po automobilių ratais.

Kodėl stirnos eina pas žmones? Ar žvėrys išdrąsėjo, o gal neturi kuo misti? Kaip apsisaugoti nuo miško svečių daromos žalos? Ar pastebėjote, kad žvėrių pastaraisiais metais padaugėjo?

Rimantas Pečkus, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininkas:

„Visų pirma, į stirnaičių teritoriją įėjome mes. Gynimasis yra paprastas – reikia saugoti savo daržą, ūkį, obelaites. Jei yra želdinukų, obelaičių, jas reikia aprišti. Gaila žmonių, kurių ir kopūstus, ir obelis stirnos nugraužia, tačiau esame gamtos dalis ir turime su tuo taikytis. Tokiu atveju gelbėja aptvarai.

Žmonės dažnai sako, kad medžiotojai žudo žvėris, tačiau tas žvėrių ėjimas į pasėlius tik parodo, kad yra jų gausa. Medžiotojai yra reguliuotojai. Kai prie namų yra pasėlių ir žvėrių padaryta žala yra žekli, visuomet reikia kreiptis į medžiotojus, kurie ras priemonių, kaip žmogui padėti. Mūsų pareiga yra saugoti pasėlius nuo gyvūnų daromos žalos. Mes privalome reaguoti į kiekvieną žmogaus kreipimąsi – nesvarbu, teisingas jis ar ne.

Žvėrys pas žmones ateina, matyt, dar ir dėl to, kad jiems trūksta maisto įvairovės. Nors medžiotojai ir papila jiems maisto, jie vis tiek ateina į sodybą tų obelaičių pagraužti. Keičiasi ir stirnų gyvenimo būdas, nes mes intensyviname savo veiklą ir einame į gamtą. Kanopinių žvėrių populiacija kiekvienais metais didėja – sumedžiojimas prieauglio nepasiveja. Tai rodo ir įvykiai keliuose, ir net besibūriuojantys elniai, kurie yra itin atsargūs gyvūnai.“

"Anykšta"

Anykšta

Video