Zoologijos sodas po rekonstrukcijos muša rekordus

Zoologijos sodo nuotr. Zoologijos sodo nuotr.

Lapkričio 13 d. sukako metai nuo Lietuvos zoologijos sodo atidarymo po rekonstrukcijos. Šie metai buvo ne tik rekordiniai lankytojų skaičiumi, bet ir reikšmingi gyvūnų gerovės užtikrinimui bei nykstančių rūšių išsaugojimui. Per metus zoologijos sodą aplankė beveik 560 tūkst. žmonių, kasdien sulaukta daugiau nei 1,5 tūkst. svečių.

„Džiaugiamės, kad po rekonstrukcijos užbaigimo ne tik sulaukėme rekordinio lankytojų skaičiaus, bet ir galėjome užtikrinti gerokai pagerėjusias gyvenimo sąlygas mūsų gyvūnams. Tokie pokyčiai yra svarbus žingsnis siekiant prisidėti prie nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimo, o tai – viena iš pagrindinių mūsų misijų. Esame įsitikinę, kad pagerėjusi infrastruktūra ir mūsų komandos didėjančios kompetencijos padeda ne tik geriau rūpintis gyvūnais, bet ir veiksmingiau edukuoti visuomenę apie biologinės įvairovės svarbą. Labai vertiname visuomenės susidomėjimą – tai motyvuoja mus tęsti darbus ir siekti dar geresnių rezultatų. Jau planuojame antrąjį renovacijos etapą, kad sukurtume dar geresnes sąlygas tiek gyvūnams, tiek lankytojams“, – dalijasi Lietuvos zoologijos sodo direktorė Gintarė Stankevičė.

Daugiausia svečių Lietuvos zoologijos sodą aplanko pavasarį ir vasarą. Gausiausia lankytojų grupė – suaugę asmenys, kurių zoologijos sode per metus nuo renovacijos pabaigos apsilankė daugiau nei 274 tūkst. Antroji pagal skaitlingumą lankytojų grupė – vaikai nuo 3 metų, kurių per metus sulaukta kiek daugiau nei 201 tūkst. Lietuvos zoologijos sodas pritaikytas įvairiems lankytojų poreikiams, todėl sulaukiama gausaus būrio svečių senjorų (beveik 19 tūkst.) ir negalią turinčių lankytojų (16,1 tūkst.). Zoologijos sode taip pat apsilankė ir daugiau nei 21 tūkst. studentų.

Zoologijos sodas yra daugiau nei erdvė pažinti gyvūnus. Per metus čia buvo surengta apie 1300 edukacinių veiklų, kuriose dalyvavo daugiau nei 32 tūkst. lankytojų. Populiariausia veikla – ekskursijos po egzotariumą, kurios atskleidžia tiek gyvūnų pasaulio įvairovę, tiek jų apsaugos svarbą. Daugiau informacijos apie Lietuvos zoologijos sode organizuojamas ekskursijas ir edukacijas galima rasti čia.

Misija – nykstančių rūšių išsaugojimas

Lietuvos zoologijos sodas aktyviai prisideda prie gamtosaugos projektų. Šiemet Verkių regioniniame parke buvo paleista 200 niūriaspalvių auksavabalių, išveistų Lietuvos zoologijos sode, tęsiant ekologinio tinklo projektą su Lietuvos gamtos fondu. Birželio mėnesį į Metelių regioninio parko balas buvo grąžinti 111 balinių vėžliukų, kurie žiemojo zoologijos sode. Be to, į laisvę paleisti 2 didieji apuokai, išauginti pagal veisimo programą kartu su Ekosistemų apsaugos centru.

Moksliniai pasiekimai

Per metus zoologijos sodo mokslininkai pasiekė reikšmingų rezultatų – buvo publikuoti keturi moksliniai darbai, iš jų du – tarptautinėse duomenų bazėse Web of Science ir Scopus. Šie tyrimai prisideda prie žinių apie gyvūnus ir jų ekologiją plėtros bei padeda gerinti rūšių apsaugos strategijas.

 

Aplinkos ministerija

Video