Inspektorių apsilankymo pas brakonierius kraitis – 200 tinklų ir gaudyklių

Įvykio nuotr. AAD nuotr. Įvykio nuotr. AAD nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento akcija „Saugom lydeką“ duoda rezultatų. Per praėjusią ir šią savaitę Gyvosios gamtos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai sodybų ūkinėse patalpose rado per 200 nemėgėjiškos žvejybos įrankių – statomųjų tinklų ir gaudyklių. 

Praėjusią savaitę Tauragės rajone pareigūnai nustatė asmenį, kuris savo ūkinėse patalpose laikė 1 traukiamą ir 3 statomuosius tinklus. 

Šią savaitę, tęsdami akcijos reidus, aplinkosaugininkai pagal turimą informaciją patikrino sodybą ir ūkines patalpas Šilutės rajone. Nustatyta, kad asmuo savo ūkinėje patalpoje laikė 158 statomuosius tinklus ir 6 gaudykles. 

Klaipėdos rajone, kartu dalyvaujant ir neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, patikrinus sodybos ūkinės paskirties patalpas buvo rasti ir paimti 34 statomieji tinklai. 

Kaip teigia Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė, labai svarbu, kad tinkliniai įrankiai nepasiektų mūsų upių ir ežerų. Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai visomis priemonėmis siekia, kad asmenys, neteisėtai laikantys tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius, būtų išaiškinti ir patraukti atsakomybėn ir jais nebūtų padaryta žala žuvų ištekliams. 

Apžiūrint tinklus nustatyta, kad pastaruoju metu jie nebuvo naudojami, bet didžioji jų dalis paruošti žvejybai ir bet kuriuo metu galėjo būti panaudoti. Visi įrankiai  paimti laiku, nespėjus jais padaryti žalos žuvų ištekliams. 

„Primename, kad tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius yra draudžiama laikyti ir naudoti (išskyrus su leidimais įgytus ir paženklintus). Būkite neabejingi ir, jei pastebėjote pažeidimą, nedelsdami praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112“, – teigė M. Ramanauskienė.  

Visiems trims pažeidėjams gresia baudos iki 200 eurų bei pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. 

Akcija „Saugom lydeką 2023“, trunkanti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d., susijusi su galiojančiu draudimu gaudyti lydekas. Taip norima užtikrinti šių žuvų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.    

Iki balandžio pabaigos draudžiama lydekas žvejoti visuose šalies vandens telkiniuose tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams.    

Už draudžiamu metu sugautą lydeką gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.    

Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams.    

Lydeką sugavus gamtinio rezervato ar ichtiologinio draustinio vandens telkinyje, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.  

Video