Pagerbė sėkmingiausius tautinio paveldo puoselėtojus

ŽŪM nuotr. ŽŪM nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės kultūros centre Krakėse įvykusioje metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ pagerbti  2024 metais sėkmingiausiai dirbę tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras.

Konferenciją, kurioje susirinko gausus būrys tautinio paveldo puoselėtojų, amatininkų, tradicinių amatų centrų ir savivaldybių atstovų, surengė Žemės ūkio agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija.

Laikinai pareigas einantis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius pabrėžė, kad tradicinių amatų centrai yra vietos, kur vietos gyventojai ir turistai gali ne tik susipažinti su senosiomis tradicijomis, bet jas puoselėti ir skleisti.

„Mūsų bendras tikslas – užtikrinti, kad tautinis paveldas išliktų gyvas, pritaikytas šiandienos gyvenimo ritmui ir perduotas ateities kartoms. Jūs, tradicinių amatų meistrai, esate svarbiausi įgyvendinant šį tikslą – Jūsų rankose glūdi mūsų istorijos tęstinumas ir kultūrinio identiteto stiprybė“, - sakė Žemės ūkio agentūros direktorius Jonas Balkevičius.

Renginyje pagerbti tie, kurie savo darbais įprasmina tautinio paveldo svarbą ir įkvepia kitus - tikrieji mūsų kultūros ambasadoriai.

Sėkmingiausiai dirbančiais amatininkais 2024 m. pripažinti: 

  • Algimantas Tamašauskas, dar žinomas kaip Puodžių karalius, apdovanotas už ilgametę veiklą puodininkystės srityje. 
  • Karolis Tamulis pelnė apdovanojimą už tradicinės žvejybos puoselėjimą. 

Sėkmingiausiai 2024 metais dirbančiu tradicinių amatų centru pripažintas Žaslių tradicinių amatų centras.

Nuo 2008 m., kai buvo pradėtas tautinio paveldo sertifikavimo procesas, sertifikuota daugiau kaip 3,5 tūkst. tautinio paveldo produktų – nuo tradicinių gaminių iki paslaugų. Šiuos gaminius kuria daugiau kaip 900 tradicinių amatininkų, iš kurių 216 yra atestuoti meistrais. 2024 m. buvo sertifikuota beveik 40 naujų tautinio paveldo produktų.

Žemės ūkio ministerija

Video