„Arvi ir ko“ neprivalo solidariai padengti antrinės įmonės 7 mln. eurų skolos – teismas

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Vokietijos bendrovės „Belor Eurofert“ kontroliuojamai Lietuvos trąšų prekybos bendrovei „Belor“ nepavyko  patvirtinti beveik 7 mln. eurų vertės finansinio reikalavimo verslininko Vidmanto Kučinsko valdytos bankrutavusios bendrovės „Arvi ir ko“ bankroto byloje – teisę į šį reikalavimą ji jau yra įgijusi antrinės „Arvi ir ko“ įmonės „Arvi fertis“ bankroto byloje. 

Kauno apygardos teismas praėjusią savaitę nepatenkino „Belor“ reikalavimo konstatavęs, kad „Arvi ir ko“ neturi pareigos solidariai padengti antrinės įmonės įsiskolinimo.

„Reiškiamas finansinis reikalavimas nėra solidarus (...), pagrindo patvirtinti „Belor“ finansinį reikalavimą „Arvi ir ko“ bankroto byloje nėra“, – teigiama gegužės 17-ąją priimtoje nutartyje. Ją dar galima skųsti Apeliaciniam teismui.

Be to, teismas pažymėjo, kad šis finansinis reikalavimas jau patvirtintas „Arvi ir ko“ antrinės įmonės „Arvi fertis“ bankroto byloje. 

Anot teismo, stabdyti reikalavimo nagrinėjimą „Arvi ir ko“ bankroto byloje prašė įmonės administratorė „Restrus“ ir viena  kreditorių – įmonė „Biovasto investicijos“, suabejojusios „Belor“ teise į jį suteikiančiu pagrindu – investavimo sutartimi, pagal kurią „Arvi fertis“ gavo 5,6 mln. eurų.

„Belor“ tvirtina, kad į 6,9 mln. eurų reikalavimą „Arvi ir ko“ bankroto byloje 2019 metais įgijo iš vieno fizinio asmens kontroliuojamos bendrovės „Akvua“, kuri savo ruožtu 2016-aisiais perėmė investuotojo pareigas iš įmonės „Pride Holding&Investment“, kuri į „Arvi fertis“ investavo 5,6 mln. eurų įsigydama 49 proc. jos akcijų. 

Būtent ši reikalavimo sutartis teismuose buvo pripažinta kaip „Belor“ reikalavimo pagrindas „Arvi fertis“ bankroto byloje.

Šį reikalavimo perėmimo sandorį ginčija „Arvi ir ko“, byla šiuo metu yra pasiekusi kasacinę instanciją. Vilniaus apygardos teismas 2020 metais reikalavimo teisių perleidimo sutartį pripažino negaliojančia.

Kauno apygardos teismas bankroto bylą „Arvi ir ko“ iškėlė 2020-ųjų gruodį, o 2021-ųjų gegužę patvirtino jos kreditorių reikalavimus, tarp kurių yra ir 5,4 mln. eurų skola „Belor“, kurią taip pat bandė ginčyti „Biovasto investicijos“, bet 2022-ųjų sausį priimtas ir įsiteisėjęs Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas patvirtina 5,2 mln. eurų „Belor“ finansinį reikalavimą.

Video