Besibaigiančią vasarą palydėjo bendruomeniškumo renginiu „Nuo sėklos iki grūdo“

Rokiškio sirenos nuotr. Rokiškio sirenos nuotr.

Žmogus yra sukurtas gyventi bendruomenėje, kad galėtų dalintis savo žiniomis, sukaupta patirtimi, mokyti kitus ir mokytis pats, kartu su kitais džiaugtis pergalėmis ar išgyventi nusivylimus. Būtent dalijimasis sukuria tikrą bendruomeniškumą, kurio pavyzdžiu yra Kavoliškio kaimo bendruomenė. Bendraudami ir bendradarbiaudami jie puoselėja daugybę kartu susikurtų tradicijų, o viena iš jų – smagiai ir sportiškai palydėti besibaigiančią vasarą. Šiemet vasaros palydėtuvėse buvo galima ne tik pasilinksminti, bet ir šio to išmokti, nes bendruomenė vykdė projektą „Nuo sėklos iki grūdo“.

Kavoliškio „šeimos“ šventė

Bendruomenės pirmininkė Danutė Kirstukienė pasakojo, kad, kaip visuomet, prie šventės organizavimo prisidėjo visas pulkas nuostabių žmonių, įmonių ir organizacijų: Rokiškio kaimiškoji seniūnija, kurios priešakyje – seniūnė Dalia Janulienė ir jos kolektyvas, LR Seimo narys Vidmantas Kanopa, UAB „Lašų duona“, IĮ „Bajorų žuvis“, Rokiškio mokykla-darželis „Ąžuoliukas“, Rokiškio profesinio mokymo centras, Skemų socialinės globos namai, Stasys Meliūnas, Aušra Viduolienė, Roma Stomienė, varžybų teisėjų kamanda Spundzevičių šeima ir Romas Kišūnas, Aldona Stuokienė, Stasys Mekšėnas, Tatjana Rudokienė, Rokiškio kultūros centras, Videniškių krašto (Molėtų raj.) kapela „Šilas“, Aleksandravėlės kaimo kapela „Pilenė“.

Pagrindiniu renginio rėmėju, veiklų finansuotoju tapo LR Žemės ūkio ministerija, kuriai projektą „Nuo sėklos iki stalo“ parengė Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“.

„Būna sunkių dienų, kol viską paruoši arba kai reikia teikti ataskaitas (juokiasi – aut. past.). Bet šventei prasidėjus sėdi ir galvoji, kokie nuostabūs, kokie draugiški ir geranoriški žmonės tave supa. Kaip gera dirbti, kai jauti palaikymą, išgirsti padrąsinimo žodį...  Širdis džiaugiasi matant patenkintą ir linksmą bendruomenę, kai matai, kaip šoka ir dar pati esi kviečiama šokiui“, – juokėsi D. Kirstukienė.

Kasmetinė tradicija

Šiais metais organizuota  šventė buvo kaip niekad gausi veiklų.

Pasak kaimiškosios seniūnijos seniūnės D. Janulienės, buvo įveiklintas visas Kavoliškio parkas: „Šį kartą veiklų turėjom iki pat vakaro: nuo sportinių užduočių, šunų dresūros užsiėmimų iki rimtų duonos kepimo pamokų. Parke, medžių pavėsyje jūžintiškiai, draugija „Kuparas“, vedė duonos kepimo edukaciją, vaikams daugybę pramogų paruošė „ŽaidimuOK“. Vyko šunų dresūros pamokos ir „Smarktdog“ atstovo bei jo keturkojo parodomoji programa. Stasys Meliūnas atkeliavo į parką su specialiu aviliuku, rodė ir pasakojo kaip reikia sukti medų“.

O viskas prasidėjo vidurdienį, kai tėvai ir vaikai rinkosi į paspirtukų bei dviračių lenktynes. Seniūnė juokėsi, jog vaikams tai visuomet būna laukiamiausia šventės dalis.

Paskui visi sugūžėjo į stadioną už Rokiškio profesinio mokymo centro, kur buvo organizuotos kitos sporto rungtys: šaudymas lanku ir pneaumatiniais ginklais, mažesnių, vyresnių ir suaugusiųjų dviračių lenktynės, ekstremalus motociklistų Algio ir Domanto Spundzevičių bei R. Kišūno pasirodymas.

Laukė ir mokėsi

Kol įvykusių visų varžybų teisėjai skaičiavo rezultatus, bendruomenė grįžo į parką.

Vaikams buvo pasakojama apie grūdo kelią nuo mažos sėklytės: kiek daug reikia įdėti darbo, kad ta sėkla išaugtų į sveiką, stiprų augalą ir subrandintų grūdą.

Buvo surištos avižų, kviečių, rugių puokštės, vaikai ir rapsus lukšteno. Net dalis suaugusiųjų nežinojo, kas tai per grūdas. Edukacijos sumanytojai pripylė į indą įvairių grūdų ir aiškino, kaip koks grūdas atrodo, kuo skiriasi.

Rokiškio Sirena

Video