Iš meduolinės tešlos iškepta istorinė Žagarė

Meduolinė Žagarė. Meduolinė Žagarė.

Žagarės regioninio parko lankytojų centre ir gamtos mokykloje duris atvėrė kalėdinę nuotaiką kurianti paroda „Meduolinė Žagarė prieš 100 metų". Vietos bendruomenės, pavieniai žmonės, įvairių įstaigų atstovai iš meduolinės tešlos iškepė istorinę Žagarę.

Meduolinė Žagarė lankytojų centre  eksponuojama jau trečius metus iš eilės. Šiais metais ši paroda skirta 825 metų Žagarės gimtadieniui. Šių metų meduolinės Žagarės maketas ypatingas tuo, kad galima išvysti iki šių dienų neišlikusius pastatus. Iki XX a. pradžios Žagarė buvo vadinta penkių bažnyčių miestų. Tuo metu Žagarėje buvo Naujosios ir Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčios, liuteronų bažnyčia, stačiatikių cerkvė ir Raktuvės kapinių koplyčia. Liuteronų bažnyčia ir stačiatikių cerkvė iki mūsų dienų neišlikusios... Tačiau atvykus į meduolinę parodą galima išvysti visas 5 šventoves.

Prieš šimtmetį Žagarės miestas klestėjo, tuo metu Žagarėje buvo daugiau negu 10 tūkstančių gyventojų, veikė daugybė amatininkų dirbtuvėlių ir krautuvėlių, todėl parodos tikslas atkurti istorinį Žagarės miestą jo klestėjimo laikotarpiu prieš I-ąjį Pasaulinį karą.

Iškepta 114 pastatų, 463 žmonės, 141 medžių ir 14 arklių. Iš viso meduolinės Žagarės maketą sudaro apie 3000 detalių.

Atvykus pamatyti meduolinę Žagarę, galima apžiūrėti Žagarės regioninio parko lankytojų centro ir gamtos mokyklos ekspozicijas.

Video