Įsigaliojo svarbūs Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimai

Asociatyvi nuotr. Canva nuotr. Asociatyvi nuotr. Canva nuotr.

Nuo lapkričio 1 d. įsigaliojo draudimas veisti, parduoti ar kitaip perleisti, eksponuoti gyvūnus, kuriems atliktos veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti jų išvaizdą ar fiziologines funkcijas.

Tokį draudimą įteisinančias Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas Seimas priėmė šių metų rugsėjo mėnesį.

Įsigaliojusiame įstatyme kalbama apie tokias veterinarines procedūras, kaip „ausų, barzdelių, skiauterių, snapų, uodegų trumpinimas, balso stygų, ragų, nagų, sparnų, kanopų ir ilčių pažeidimas ar pašalinimas, plunksnų išpešimas ar pašalinimas kitu būdu“.

Išimtimi laikomas gyvūnų kastravimas arba veterinarijos gydytojo rašytiniu sprendimu dėl gyvūno sveikatos atliekamos procedūros.

Beje, naujos įstatymo nuostatos nebus taikomos gyvūnams augintiniams, kuriems veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti išvaizdą ar jų fiziologines funkcijas, buvo atliktos iki 2013 m. sausio 1 d.

Įstatymo pataisas inicijavo Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė.

Tikimasi, kad įsigaliojusios naujos įstatymo nuostatos padės sumažinti veisėjų, pardavėjų ir šeimininkų paskatas žiauriai elgtis su gyvūnais karpant jiems galūnes.

Šių metų rugsėjo 12 d. už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo 13, susilaikė 15 parlamentarų.

Panašūs straipsniai

Video