Patikimi patarimai, kaip saugiai supažindinti kates
Ilgą laiką jūsų katinas namuose karaliavo vienas. Tačiau dabar nusprendėte į šeimą priimti naują augintinį – kačiuką ar jau suaugusią katę. Kad namuose vyrautų harmonija, augintiniai sutartų ir nereikėtų skirti dviejų peštukų, itin svarbu tinkamai supažindinti kates. Svarbiausia – neskubėti jų suvesti į vieną erdvę, ypač į mažesnę patalpą.
Šie patarimai padės saugiai įvesti naują šeimos narį, nesukeliant streso jūsų ilgamečiam draugui.
Atkreipkite dėmesį į katino charakterį
Katės labai skirtingos – vienos labiau linkusios socializuotis su kitais gyvūnais, ypač jei prie to buvo pratusios nuo mažens. Pirmosios keturios katino gyvenimo savaitės dažnai laikomos svarbiausiomis siekiant užtikrinti teigiamą požiūrį į kitas kates. Vis dėlto, jei katinas nėra pripratęs prie kitų, tai tik reiškia, kad prireiks daugiau laiko ir kantrybės padedant jam priprasti prie naujo gyventojo.
Svarbiausia – kantrybė
Niekada neskubėkite suvesti ilgamečio draugo su naujuoju bičiuliu. Reikia neskubėti, o apsiuostyti jiems galite leisti per saugų atstumą, pavyzdžiui, per apsauginę tvorelę, kurią galite įsigyti už prieinamą kainą.
Svarbu paruošti kambarį ar erdvę, kurioje naujasis augintinis jaustųsi saugiai. Pavyzdžiui, jam gali būti paskirta vieta miegamajame, o katinas liks kitose namų erdvėse. Keletas patarimų, kaip įrengti naujosios katės erdvę:
Įsigykite naują vandens dubenėlį, guolį, kraiko dėžę, draskyklę ir žaislus. Jūsų turimo katino daiktai gali atbaidyti naujoką dėl jų kvapo.
Naujokui gali padėti apsiprasti daiktas, kurį jis jau naudojo – žaisliukas, pledukas ar guolis. Padėkite jį katinui skirtoje erdvėje.
Pasirūpinkite vieta, kurioje išsigandęs atvykėlis galėtų pasislėpti. Užtikrinkite, kad toje vietoje jis nesusižeistų.
Nepamirškite, kad dabartinio katino maistas gali netikti naujokui. Kokybiškas kačių maistas padės rasti tinkamiausią variantą, pavyzdžiui, galite pasirinkti produktus, pritaikytus individualiems poreikiams (pvz., turinčioms jautrų žarnyną). Dėl šio maisto įvairovės nesunkiai išsirinksite katės skoniui ir sveikatai tinkamą variantą.
Paskirkite atskiras erdves tiek naujam, tiek esamam namų gyventojui. Prisiminkite, kad naujasis katinėlis patiria daug streso. Nauji namai, naujas šeimininkas, ir nepažįstamas katinėlis (ar kitas augintinis).
“Apsikeiskite” kvapais
Po kelių dienų gyvenimo atskirai, galite paimti vieną daiktą iš naujoko erdvės ir padėti jį jūsų ilgamečio draugo kambaryje. Tą patį padarykite su senojo katino daiktu naujoko erdvėje. Tai padės jiems pažinti vienas kito kvapą. Panašiai galite elgtis ir su maisto dubenėliu – tai padės susieti kito katino kvapą su malonia veikla (valgymu!).
Supažindinkite per atstumą
Jei turite apsauginę tvorelę, leiskite katinams apsiuostyti per atstumą. Svarbu nespausti katinų ir neleisti jų per prievartą arti vienas kito. Palikite atidarytas duris ir laukite, kol katinas, vedamas smalsumo, prisistatys. Jei pastebite agresijos požymių, iš karto katinus atskirkite ir leiskite jiems nusiraminti. Šį procesą kartokite tol, kol katinų reakcijos taps švelnesnės, neliks akivaizdžios agresijos.
Kai pagaliau juos suvedate kartu, pašalinkite apsauginį barjerą. Visą laiką stebėkite augintinius ir prireikus vėl atskirkite. Turbūt nereikėtų tikėtis, kad katinai iš karto taps geriausiais draugais. Tikėtini ir pasišiaušimai, ir šnypštimai. Net jei katės iš pradžių nesutaria, tai dar nereiškia, kad situacija beviltiška. Svarbiausia – judėti pamažu, atsižvelgti į katinų charakterius ir leisti abiem augintiniams jaustis saugiai.