Kaimynų nesantaikos kibirkštis įžiebė laužas

Kadangi žmogus prašė pagalbos, į įvykio vietą pasiųsta Krakių ugniagesių komanda. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr. Kadangi žmogus prašė pagalbos, į įvykio vietą pasiųsta Krakių ugniagesių komanda. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Geri kaimyniški santykiai – labai svarbi ramaus gyvenimo dalis. Deja, bet ramiai gyvena ne visi. Būna, kad kaimynai dažnai tarpusavy neranda bendros kalbos, o jų nesutarimo priežastimi gali tapti paprasčiausias laužas. Būtent taip nutiko Plinkaigalio kaime.

Paskambino pagalbos telefonu

Sekmadienį 13 val. 02 min. Bendruoju pagalbos telefonu pasiekė informacija, kad Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Plinkaigalio kaime nesaugiai kūrenamas laužas.

Skambinęs vyras teigė, kad gyvena kaimynystėje, o kaimyno kieme Trumpojoje gatvėje deginamas neprižiūrimas laužas, visame kaime sklinda daug dūmų.

Kadangi žmogus prašė pagalbos, į įvykio vietą pasiųsta Krakių ugniagesių komanda.

Kaimynų konfliktas

Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad labiausiai čia žmonėms trukdo ne laužas, o tiesiog įsivyravusi nesantaika tarp kaimynų.

„Atvykus ugniagesiams laužas jau buvo užgesintas. Jį užgesino moteris. Laužas buvo prižiūrimas. Saugus atstumas buvo išlaikytas, niekam grėsmės nebuvo“, – sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė.

Ne pirmas kartas

Paaiškėjo, kad tarp kaimynų konfliktai kyla ne pirmą kartą. O laužas, matyt, buvo tik dar viena priežastis pasiginčyti ir savo tiesų paieškoti. Laužą kūreno pusamžis vyras, o ugnis ir dūmai neįtiko jaunesnio amžiaus kaimynui. Ir nors laužą kaimynai sutiko užgesinti, tačiau vyras vis tiek paskambino pagalbos telefonu 112. Jis ne tik skambino pagalbos telefonu, bet ir ginčijosi tiek su kaimynu, tiek su jo dukra.

Ir dar vienas

Beje, tądien buvo gautas ir dar vienas labai panašus pranešimas. Pagalbos centrui pranešta, kad Josvainių miestelio Kėdainių gatvėje, prie tilto per Šušvę, kažkas dega, kas dega nežino, miestelyje daug dūmų.

Į įvykio vietą išskubėjo Josvainių ugniagesių komanda.

Atvykę ugniagesiai išsiaiškino, kad saugiu atstumu nuo pastatų buvo deginamas prižiūrimas laužas. Moteris deginamas gamtinės kilmės atliekas užgesino pati.

Būtina laikytis taisyklių

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų.

„Mieste laužus kūrenti yra draudžiama. Rajone laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti, baigus degti laužavietei ją visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius“, – informuoja Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

Reikia rūšiuoti, o ne deginti

Pažymima, kad atliekas būtina rūšiuoti. Išrūšiuotas atliekas reikia išnešti į konteinerį, o žaliąsias galima kompostuoti. Žinoma, sode kūrenti šašlykinę ar laužą, kai įrengta laužavietė galima, tačiau turi būti laikomasi tvarkos, laužas turi būti prižiūrimas.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Rinkos aikštė

Video