Trijų kaimo turizmo sodybų šeimininkas: dveji pastarieji metai buvo patys sėkmingiausi
Artėjančios metų šventės – tikras darbymetis kaimo turizmo sodybų šeimininkams. Ne išimtis ir Paulius Arasimavičius, kuris valdo net tris sodybas Veiverių seniūnijoje (Prienų r.). Nors dirbti tenka neskaičiuojant valandų, jaunas verslininkas pripažįsta, kad pastarieji metai buvo vieni sėkmingiausių ir tai jis laiko jo verslo plėtros ir nuoseklaus, sunkaus darbo rezultatu.
Sodyba ir pokyliams, ir konferencijoms
Kaimo turizmas daugeliui asocijuojasi su ramiu poilsiu kaime, medine sodyba prie ežero ar kūdros, kur galima atvykti su šeima pailsėti. Tačiau į kaimo turizmą kiek kitokiu žvilgsniu pažiūrėjo P. Arasimavičius, tarp Prienų ir Kauno – Veiverių seniūnijoje – vystantis kaimo turizmo sodybų verslą. Šiandieną jis valdo net tris sodybas: „Vila pasaka“, „Vilaitė“ ir didžiausia – „Grand Vila“. Tai 2 tūkst. m2 sodyba, kuri skirta ne tik šventėms, bet ir konferencijoms, seminarams. Pirmame aukšte pokylių salė talpinanti iki 150 žmonių, o antrajame aukšte didelė konferencijų erdvė konferencijoms ir seminarams. Sodybos „Grand Vila“ savininkas pasidžiaugė, kad 2021 m. Lietuvos kaimo turizmo asociacija sodybą įvertino ir suteikė aukščiausią 5 gandrų kvalifikaciją ir ji kol kas yra vienintelė taip įvertinta sodyba 70 km aplink Kauną spinduliu.
Verslo pagrindas – komanda
Kaime sėkmingai verslą įkūręs ir išauginęs vyras sako, kad idėja kurti kaimo turizmo verslą kilo gana netikėtai. „Kaimo turizmo verslą kartu su draugu pradėjau nuo nulio. Mėgome vakarėlius, lankėmės sodybose, sugalvojome, kad patys galime įkurti savo verslą, o renginius organizuoti geriau. Tačiau, žinote kaip būna, ilgainiui mūsų nuomonės išsiskyrė ir bičiulis išėjo dirbti kitur. Aš apsisprendžiau tęsti darbus. Galiu pasakyti, kad tai tikrai sunkus darbas – visi savaitgaliai, šventinės dienos parduoti. Tačiau džiaugiuosi, kad subūriau komandą, dirbančią su manimi 6–7 metus, kuri dega tokiomis pat mintimis kaip ir aš“, – komandos svarbą vystant kaimo turizmo verslą akcentavo Paulius pridurdamas, jis sukūrė 10 nuolatinių darbo vietų, o šiltuoju sezonu priima ir daugiau sezoninių darbuotojų.
Pastarieji metai – vieni sėkmingiausių
Pašnekovo teigimu, jo verslas orientuotas į aukštą aptarnavimo kokybę, svečiai priimami ištisus metus, o nakvynė gali būti suteikiama net 150 poilsiautojų. „Šiame versle sukuosi 14 metų ir galiu pasakyti, kad dveji pastarieji metai man buvo patys geriausi per visą istoriją. Tai susiję su mūsų augimu. Pradėjau nuo vienos sodybos, vėliau pastatyta antra, o dabar jau trečia. Tai yra ilgo ir nelengvo darbo rezultatas“, – pripažįsta P. Arasimavičius. Nors rinkoje matyti ekonominis sulėtėjimas, verslininkas sako, kad šiemet poilsiautojai pasirūpino savo atostogomis ir šventėmis iš anksto. Visos trys kaimo turizmo sodybos turi nemažai rezervacijų įvairiems šeimos ar įmonių vakarėliams. „Jau matyti šiokie tokie ekonomikos lėtėjimo ženklai, tačiau tie, kas suplanavo šventes kitąmet jų jau neatšauks. Jeigu vyks ekonomikos susitraukimas, mes tai pajausime ne 2024, o 2025– aisiais metais “, – sako Paulius.
Svečiai vis labiau vertina kokybišką maistą
Verslininkas pastebi, kad atvykstantiems svečiams svarbu ne tik sutvarkyta, jauki aplinka, malonus aptarnavimas, bet vis didesnį dėmesį jie teikia maitinimo kokybei. Pašnekovas tikina, kad būtent maistas yra jo sodybų „arkliukas“. Jis su pasididžiavimu pasakoja ir apie savo virtuvės šefą – Dilan Dampella Gamage, į Lietuvą atvykusį iš Šri Lankos. „Maistas svečiams labai svarbus. Jie nori šviežumo, kokybės, naujų skonių ir potyrių, o mūsų šefas visada moka nustebinti. Jis labai charizmatiškas, puikiai moka bendrauti su svečiais, jis įtraukiančiai pasakoja apie savo kūrybą – svečiams visada įdomu jo pasiklausyti. Dilan savo nuoširdumu ir paprastumu užburia visus žmones, ragaujančius jo paruoštą maistą. Jo unikali daugiakultūrė patirtis virtuvėje leidžia klientui pateikti drąsius, netikėtus bei tiesiog amą atimančius maisto derinius“, – gražių žodžių savo virtuvės šefui negaili P. Arasimavičius.