Ar turite šį augalą savo sode? Sužinokite, kaip ją galima panaudoti!

Alyvos Zinoti.lt nuotr. Alyvos Zinoti.lt nuotr.

Spėjame, kad tikrai šis augalas yra kiekviename sode, o šiuolaikiniame pasaulyje jo populiarumas vėl auga. Mano močiutė sakydavo, kad alyvą visada gera turėti sode, nes ji suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir sveikatos.

Iš alyvos galima pagaminti daug puikių naminių nuovirų, kurie ne tik skaniai kvepia, bet ir padeda mūsų sveikatai.

Magiškas kvapas ir gydomoji gamtos jėga

Kvapą gniaužiantis, magiškas alyvų kvapas yra vienas ryškiausių pavasario simbolių. Be romantiškos spalvos ir nepamirštamo aromato, šis augalas turi dar vieną unikalią savybę.

Šias mažas gėles galite naudoti vaistiniam aliejui ruošti. Jis ne tik skaniais kvepės, bet ir padės palengvinti daugelį sveikatos problemų. Alyvoje yra daug askorbo rūgšties, eterinių aliejų ir flavonoidų, kurie teigiamai veikia organizmą. Be to, tai puikus karščiavimą mažinantis, priešuždegiminis augalas.

Gydomasis alyvų poveikis:

priešuždegiminės, antimikrobinės ir antibakterinės savybės;
malšina sąnarių ir raumenų skausmus;
šalina odos problemas;
padeda nuo galvos skausmo ir migrenos;
padeda numalšinti įtampą;
taip pat turi unikalų poveikį grožiui – lėtina priešlaikinį odos senėjimą;
alyvose yra natūralių UVA ir UVB apsauginių medžiagų, todėl oda apsaugoma nuo pažeidimų.

Alyvų žiedų aliejus

Žiedus reikia rinkti miške arba už miesto – toliau nuo pramoninių teritorijų ir dulkėtų kelių.

Jums reikės:

žiedų;
augalinio aliejaus be kvapo;
1 litro indo su dangteliu;
švarios marlės

Ką daryti:

Atsargiai atskirkite mažus žiedus nuo stiebų, sudėkite į stiklinę. Įkaitinkite augalinį aliejų iki 40 laipsnių ir supilkite jį iki žiedų viršaus stiklinėje. Uždenkite ir palikite infuzuotis 2 dienas.

Per ploną audinį nupilkite aliejų, gerai išspauskite gėles. Dar kartą įkaitinkite aliejų ir suberkite naujų žiedų dalį, vėl leiskite jam pastovėti. Kartokite šį procesą, kol turėsite pakankamai kvapiojo aliejaus.

Šiuo aliejumi patrinkite kaktą ir smilkinius nuo migrenos, šaltkrėčio, masažuokite skaudamus sąnarius ir raumenis. Nedvejodami įlašinkite kelis lašus aliejaus į savo veido kremą, šampūną ir kondicionierių – kosmetiką praturtinsite skaniausiu aromatu ir vertingomis medžiagomis.

Šį aliejų taip pat galite naudoti bėrimams, saulės nudegimams, nedideliems įbrėžimams ir kitoms odos ligoms, tokioms kaip pūlingi spuogai, gydymui.

Jei valydami įpilsite aliejaus į valymo priemones, visi namai įgaus gaivų kvapą. Šiuo aliejumi gydomas bronchitas, peršalimas, gerklės skausmai, jis mažina stresą ir įtampą.

Alyvinis tepalas – tokio vaistinėje nenusipirksite

Senovinis stebuklas, turintis daugybę naudos sveikatai ir grožiui:

jis padeda turint kvėpavimo sutrikimus, astmą;
turi raminamąjį poveikį;
padeda nuo ​​migrenos galvos skausmo – reikia tepti smilkinius;
padeda nuo egzemos ir odos sudirginimo;
padeda esant reumatinėms problemoms;
mažina karščiavimą;
veikia kaip stiprinantis tonikas;
padeda nuo reumatinių skausmų;
puikiai tinka masažui;
ramina odą, mažina alergines reakcijas ir prisideda prie odos atsinaujinimo. Kartu taip pat pagreitina nedidelių odos sužalojimų gijimą.

Kaip jį pasidaryti?

Reikia 250 g riebalų ir dviejų pilnų saujų alyvų žiedų (galime įdėti ir levandų ar kitų vaistinių žolelių). Ant liepsnos ištirpinkite riebalus, suberkite alyvas ir viską užvirinkite.

Tada sudėkite viską į indą, uždenkite jį ir padėkite į šaltą vietą 24 valandoms. Kitą dieną mišinį pašildykite ir perspauskite per audinį. Be taukų, tepalą galima paruošti ir iš kosmetinio vazelino.

Alyvos žiedus geriausia naudoti, kai jie jau beveik žydi, šiuos žiedus reikia surinkti ir džiovinti vėsioje vietoje. Prieš naudojimą džiovintus žiedus reikia susmulkinti.

Arbata

Galite paruošti ne tik iš džiovintų žiedų, bet ir iš lapų. Du arbatinius šaukštelius sauso mišinio įdėkite į puodelį ir užpilkite 250 ml verdančio vandens. Leiskite pastovėti 30 minučių, nukoškite ir patiekite su medumi.

Tinktūra

Galite naudoti džiovintus lapus arba žievę. Į stiklinę supilkite 100 ml gryno alkoholio ir 200 g džiovintų lapų. Leiskite pastovėti 10 dienų, purtykite 3-4 kartus per dieną. Po dešimtos dienos tinktūrą perkošti ir dar 6 dienas palaikykite šaldytuve. Prieš naudojimą visada reikia suplakti.

Sąnarių skausmo mažinimui

Iš alyvų žiedų galite pagaminti puikų kompresą skaudamiems sąnariams. Kai tik pradės žydėti, galite paruošti tinktūrą, kuri palengvins jūsų sąnarių skausmą.

Į pusės litro butelį pridėkite džiovintų žiedų, užpilkite degtine ir palikite tamsioje vietoje kambario temperatūroje trims savaitėms. Šią tinktūrą naudokite kompresams, skiedžiant vandeniu santykiu 50:50. Šiame skystyje pamirkykite tvarstį, sutvarstykite skaudamą vietą ir apvyniokite folija.

Zinoti.lt

Video