Pasodinkite šiuos augalus šalia česnakų ir jie augs kaip pašėlę
Image Blog
Žinoti.lt nuotrauka.

Pasodinkite šiuos augalus šalia česnakų ir jie augs kaip pašėlę (0)


Česnakus verta auginti ne tik todėl, kad jie yra sveiki. Jie gali pagerinti kitų daržovių ir vaisių derlių. Šiame straipsnyje jums patarsime, ką sodinti šalia česnakų, kad jūsų derlius būtų geriausias.

Tinkama augalų kaimynystė – svarbi daržo vaisių ir daržovių pasėlių planavimo dalis. Kai kuriuos augalus teigiamai veikia tai, kas auga šalia jų. Jei česnakus pasodinsite tinkamoje vietoje, ne tik palaikysite jų augimą, bet ir pagerinsite kitų augalų augimą.

Ką sodinti šalia česnakų, kad jie geriau augtų?

Tam tikros žolelės teigiamai veikia česnakų augimą. Pikantiškojo česnako skonį pagerins ir teigiamai įtakos jo augimą ramunėlės. Aplink lysves verta pasėti rūtų, kad jos apsaugotų nuo kenkėjų. Kraujažolės pritrauks apdulkinančius vabzdžius ir pagerins česnakų skonį. Kai kurios gėlių rūšys turės ne mažiau gerą poveikį pasėliui. Nuo vabalų ir nematodų apsaugo nasturtos. Kita vertus, medetkos ir cikorijos puikiai tinka atsikratyti svogūninio pelėvirkščio.

Vienos geriausios česnakų kaimynės yra braškės, dėl kurių česnakai užauga didesni ir skanesni. O braškių krūmai įgyja apsaugą nuo grybelių, dirvos kenkėjų ir šliužų.

Šalia česnakų pasėjus morkas, jos bus apsaugotos nuo musių ir amarų. Kita vertus, šalia morkų augantys česnakai bus derlingesni.

Teigiamą įtaką česnakų augimui turės ir salotos. Joms pačioms bus naudinga jų kaimynystė, nes joms nekels grėsmės šliužai, amarai ir kiti kenkėjai.

Gera česnakų draugija yra špinatai, kurie uždengia dirvą ir stabdo piktžolių augimą. Tai bus naudinga ir patiems špinatams, nes česnakai apsaugos juos nuo kenkėjų ir ligų.

Sodinant česnakus ir krienus vieną šalia kito, padidėja kiekvieno augalo maistinė vertė.

Česnakus verta sodinti šalia burokėlių. Tai suteiks jiems sodresnį skonį ir apsaugos nuo grybelių, graužikų ir kenkėjų. Česnakams gerai seksis ir dėl to, kad burokėlių šaknys purens dirvą ir pagerins jos struktūrą.

Apsauginėmis česnako savybėmis verta pasinaudoti ir kitiems augalams. Pats česnakas nuo jų kaimynystės nei laimės, nei pralaimės, tačiau tai išgelbės kitus augalus nuo daugelio problemų.

Rožių krūmai, šalia kurių auga česnakai, įgaus apsaugą nuo skruzdėlių, amarų, šliužų ir grybelių.

Česnakai labai padės pomidorams, baklažanams ir paprikoms. Taip yra todėl, kad kiekvienam iš šių augalų reikia apsaugos nuo fitoftoros ir kitų grybinių ligų. Pomidorų atveju česnakai taip pat atbaido amarus ir voratinklines erkes.

Bulvėms, kurioms reikia apsaugos nuo vabalų, česnakų kaimynystė bus naudinga.

Česnakai taip pat gali apsaugoti vaismedžius, įskaitant nuo obelų rauplių ir persikų lapų susisukimo, amarų, erkių ir vabalų.

(„zinoti.lt“)

Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams
Lankstūs sandėliavimo sprendimai jau po ranka
Ekologiniams ūkiams kuriama palankesnė aplinka
Gyvulininkystės paroda 2023: „interAG“ technologijos ūkininkams
„Kaimas į namus“: nemokama e-prekybos platforma ūkininkams ir amatininkams