Gudrybė padėsianti užauginti gražias ir stambias morkas
Kiekvienas sodininkas nori, kad jo auginami vaisiai ir daržovės būtų kuo gardesni ir didesni. Jei norite didelio morkų derliaus, jas sėjant užtenka pasitelkti paprastą gudrybę. Jos dėka šaknys vystysis puikiai. Taigi, išmokite sėti morkas taip, kad jos užaugtų didelės ir gražios.
Auginti morkas yra gana lengva. Daržovė nėra ypač reikli. Taip pat pasitelkus mažą gudrybę galima džiaugtis didelėmis ir sultingomis morkomis net nenaudojant cheminių medžiagų. Pakanka vienu metu pasėti ridikėlius, kurie paskatins morkų šaknų augimą.
Kodėl verta sėti morkas su ridikėliais?
Jei svarstote, ką sėti šalia morkų, kad jos užaugtų didelės, sėkite jas su ridikėliais – tai geras pasirinkimas. Šis būdas sutaupo daug vietos, o tai labai svarbu turint mažą sodą. Tačiau tai nėra svarbiausias argumentas bendrai šių augalų sėjai. Ridikėlių draugija padeda morkoms vystytis ir sparčiau augti. Viskas dėl to, kad ridikėliai daug greičiau pradeda žaliuoti (po 4-6 dienų), ko dėka pažymi eiles, kuriose augs morka. Be to, ridikėliai greičiau duoda derlių, o kai jų šaknys ima storėti, supurenama dirva, tad morkoms suteikiamos dar palankesnės sąlygos augti.
Kokių veiksmu imtis, kad morkos užaugtų gražios ir didelės?
Morkų ir ridikėlių sėjos procedūra, garantuojanti sveikų daržovių derlių, tikrai nereikalauja daug energijos ir laiko.
Pažymėkite eilutes, kuriose sėsite daržoves.
Sėkite sėklas 1 cm gylyje. Gilesnė sėja iškraipys ridikėlių šaknis ir stabdys morkų vystymąsi.
Galite sumaišyti morkų ir ridikėlių sėklas arba pasėti iš pradžių vieną, o paskui kitą daržovę.
Sėklas uždenkite žeme.
Nenaudokite komposto. Jis gali pritraukti morkų museles, kurios yra pavojingas morkų kenkėjos.
Kada sėti morkas su ridikėliais?
Paskutinę kovo savaitę ir visą balandį galite sėti morkas su ridikėliais. Kai kurie sodininkai juos sėja ir pirmosiomis gegužės dienomis. Tačiau sėja pirmosiomis gegužės dienomis gali būti pavėluota, ypač jei pavasaris yra sausas. Tokiu atveju ridikėliai gali prasčiau augti ir ilgainiui net sunykti, todėl bus netinkami valgyti. Tokia situacija nekelia grėsmės morkų vystymuisi, bet ir nepadeda skatinti jų augimo.
(„zinoti.lt“)