Mėlynojo liežuvio ligos protrūkis skatina ūkininkus būti atsargius
Dėl mėlynojo liežuvio ligos protrūkio Nyderlanduose, Didžiosios Britanijos ūkininkams primenama, kad jie turi imtis priemonių, kad liga neplistų ir Jungtinėje Karalystėje. Rugsėjo 5 d. keturiuose Nyderlandų avių ūkiuose užfiksuotas ligos protrūkis - tai pirmas ligos protrūkis šalyje nuo 2009 m.
Pasak žemės ūkio ministro Pjeto Ademos, šiuo metu liga gali būti išplitusi iki 600 ūkių. Olandijos veterinarijos gydytojai praneša apie sunkius avių susirgimus, pasireiškiančius aukšta temperatūra ir pažeidimais aplink vainikinę juostą, tešmenį, veidą ir burną.
Mėlynojo liežuvio liga gali greitai išplisti ir sukelti didelių avių ir galvijų gamybos nuostolių, be to, ji labai svarbi tarptautinei prekybai gyvuliais. Paskutinis mėlynojo liežuvio ligos protrūkis Jungtinėje Karalystėje kilo 2007 m., todėl nuo 2011 m. šis virusas šalyje oficialiai nenustatytas.
AHDB teigė, kad šis atvejis Nyderlanduose „laiku primena" apie ligos klinikinius požymius ir atsargumo priemones, kurių ūkininkai turėtų imtis. Mokesčių valdyba teigė: „Mėlynojo liežuvio ligos virusas plinta per vėją pasklidus infekuotoms kandims ir įvežant sergančius gyvūnus, jų gemalus (spermą ir kiaušinėlius) bei vaisius".
Avys dažniau nei galvijai ar ožkos turi klinikinių mėlynojo liežuvio ligos požymių. Kai kuriems gyvūnams gali nebūti jokių klinikinių požymių - šie gyvūnai kelia riziką platinti ligą naujose teritorijose ir šalyse.
Liga serga visi atrajotojai ir kupranugariai, o didžiausią gamybinį poveikį ji daro pieniniams galvijams, nes sumažėja pieno primilžis. Ji neturi įtakos žmonėms ir nedaro poveikio maisto saugai, tačiau liga gali sukelti sunkias ligas ir mirtį sergantiems gyvūnams.