Neplaninė inkvizicija: VMVT inspektoriai ėmėsi smulkių pieno gamintojų "raganų medžioklės"

Pieno krizės akivaizdoje ūkininkai nebegali išgyventi ir nesulaukia valstybės pagalbos, stengiasi įvairiais būdais gauti pajamas ir bent taip išlaikyti gyvulius. Tačiau nurimus pirmiesiems protestams, pati valstybė įjungė mechanizmą, mėgindama diskredituoti smulkius pieno ūkius.

Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplatino pranešimą, kuriame akivaizdžiai metama dėmė visiems pieno gamintojams. 

Esą Šiaulių departamento inspektoriai Kuprių kaime neplanine tvarka patikrino gyvulių laikytoją. Smulkiame karvių ūkyje nustatyta sanitarijos bei higienos pažeidimų. Ūkyje pagamintu pienu buvo prekiaujama daugiabučių namų kiemuose.

„Pažeidimų pasitaiko ir ten, kur maisto ruošimo bei pateikimo procesas yra maksimaliai trumpas, o santykiai su pirkėju grįsti pasitikėjimu ir sąžiningumu, aukšta produkto kokybė turi būti svarbiausiu verslo sėkmės ir kliento pasitenkinimo kriterijumi. Pienas yra vienas jautriausių aplinkos sąlygoms produktų. Kad jis ilgiau būtų tinkamas vartoti, pienui laikyti būtinas ne tik tinkamas atvėsinimas, bet ir nepriekaištinga higiena nuo pat pamelžimo iki išpilstymo“, – akcentuoja VMVT Šiaulių departamento direktoriaus funkcijas vykdanti Daiva Kazlauskienė.

Maisto sauga, higiena bei sanitarija trumpoje maisto tiekimo grandinėje vienas svarbiausių reikalavimų ūkiuose, siekiant užtikrinti ne tik šviežią, bet ir saugų pieną bei iš jo pagamintus produktus. Patikrina karvių laikytoja šių reikalavimų deja nesilaikė, pranešime teigia VMVT. 

Be kita ko, nuotraukų koliažas, kurį publikavo VMVT, net neaišku, kas jame pavaizduota – neaiškūs kibirai, dvi karvės. Tai tarsi aliuzija į neva ūkyje esančią netvarką. Nuotraukas VMVT nėra niekaip pakomentavusi.

Suprantama, kad savo pranešime VMVT nepriminė, jog dar pernai lapkritį teisėsauga sulaikė kelis aukštas pareigas einančius VMVT asmenis, įskaitant ir tuometį vadovą Mantą Staškevičių, už galimą korupciją stambiu mastu. Jiems buvo pateikti įtarimai dėl sistemingos neteisėtos veiklos, o galimi kyšiai viršijo 12,5 tūkst. eurų. 

Tada per kratas pas įtariamuosius pareigūnai paėmė per 300 tūkst. eurų grynųjų.

Be kita ko, Vyriausybė 2022 m. buvo skyrusi dar ir 15 proc. pareiginės algos priemoką tuomečiam VMVT vadovui Mantui Staškevičiui už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą.

Tad mėginimas pateikti smulkius pieno gamintojus, kaip ypatingus nusikaltėlius, atrodo išties keistai.

Video