JT: Vakarų Afriką pasieks antras laivas su rusiškomis trąšomis
Kai šią savaitę Europos uostuose užblokuotų rusiškų trąšų pirmoji siunta bus išplukdyta į Malavį, ir antroji siunta turėtų pajudėti į Vakarų Afriką, pranešė Jungtinės Tautos (JT).
Naujienos buvo paskelbtos po praėjusią savaitę įvykusių Maskvos ir JT derybų, kuriomis siekta užtikrinti, kad gyvybiškai svarbių Rusijos trąšų eksporto nepaliestų Vakarų sankcijos, įvestos po invazijos į Ukrainą.
Šiomis pastangomis siekiama sušvelninti pasaulinę maisto trūkumo krizę.
Jungtinių Tautų prekybos ir plėtros konferencija (UNCTAD) Rebeca Grynspan (Rebeka Grinspan) pasveikino šį žingsnį, teigdama, kad reikia nuveikti daugiau, kad būtų išvengta pasaulinio trąšų trūkumo.
Šiuo metu skirtinguose Europos uostuose užblokuota apie 300 tūkst. metrinių tonų rusiškų trąšų, tačiau dedamos pastangos, kad jos būtų nugabentos į šalis, kurioms jų reikia.
JT Pasaulio maisto programa (PMP) padeda gabenti 260 tūkst. tonų trąšų, kurios laikomos humanitarine „Uralchem“ / „Uralkali“ auka, teigė R. Grynspan.
Pirmasis 20 tūkst. tonų azoto, fosforo ir kalio pakrautas laivas šiuo metu kraunamas į PMP išnuomotą laivą.
Laivas pirmadienį turėtų išplaukti iš Nyderlandų ir per Mozambiko uostą pajudėti į Malavį, sakė ji.
„Dabar turime modelį, kuris veikia, – žurnalistams Ženevoje sakė R. Grynspan. – PMP yra atsakinga už trąšų gabenimą iš uostų į šalis, kurioms reikia trąšų.“
„Aišku, kad tai yra humanitarinis įvykis, ir mums pavyko pasiekti susitarimą, siekiant <...> sumažinti įtampą, susijusią su trąšų trūkumu“, – teigė pareigūnė.