Lenkijoje protestuojantys žemdirbiai blokuoja kelius 

Farmer.pl nuotrauka. Farmer.pl nuotrauka.

Vakar keliose Lenkijos vietose prasidėjo žemdirbių streikas, praneša farmer.pl. Liublino srityje ūkininkai mažiausiai 48 valandoms užblokavo žiedinę sankryžą. Skelbiama jei reikalavimai nebus įvykdyti, protestas bus pratęstas, o keliai blokuojami ir kitose vietose.

Ūkininkai nepatenkinti esą pertekliniu ir nekontroliuojamu žemės ūkio produkcijos importu iš Ukrainos, kuris, pasak vietos ūkininkų, destabilizuoja Lenkijos rinką. Šią problemą įvardija daugelis, už išlikimą kovojančių Lenkijos ūkių, praneša farmer.pl

Streikuoja maždaug tūkstantis žemdirbių su žemės ūkio technika, suskaičiuota 500 traktorių. Skelbiama, kad protestu siekiama atkreipti dėmesį į žemės ūkio problemas, kurios palies visus žmones, praneša farmer.pl.

„Streiku siekiame parodyti kritinę situaciją Lenkijos kaime, kuri palies ne tik kaime dirbančius, iš žemės ūkio produkcijos pragyvenančius žmones, bet ir vartotojus, t.y. pirmiausia mieste gyvenančius žmones. Jei nebus lenkų ūkininko ir padėtis bus tokia, kokia yra dabar, po metų tie ūkininkai, kurie čia yra šiandien, bankrutuos. Vienintelė galimybė apsipirkti parduotuvėje bus nusipirkti vyniotinį ar duonos, pagamintos iš ukrainietiškų kviečių, kurių auginimas mažiau ribojamas nei Lenkijoje, tada paprastas miesto žmogus pamatys, kiek duona iš tikrųjų kainuoja. Streikuojame ir dėl savo finansinio saugumo, ir dėl mieste gyvenančių žmonių aprūpinimo maistu. Noriu aiškiai pasakyti, kad dėl to ir vyksta šis streikas mieste, mes nesistengiame čia apsunkinti gyvenimo, o norime parodyti esamos situacijos svarbą ir rimtumą“, – sako ūkininkas Andžejus Dzirba iš Chelmo.

Protesto akcijoje dalyvavęs „Agrounia“ vadovas atkreipė dėmesį į daugelio ūkininkų keliamą kritusių grūdų kainų problemą.

„Problema, apie kurią kalbame yra didžiulė. Premjeras Kowalczykas ūkininkams sakė grūdų neparduoti, kad žiemą ar rudenį kaina bus didesnė. Paaiškėjo, kad kviečių, kukurūzų, rapsų kaina yra daug mažesnė nei per javapjūtę, todėl ir esame čia, šiame kelyje. Padedame dideliems tarptautiniams koncernams, kurie turėjo gabenti šiuos grūdus į Afriką, į Artimųjų Rytų šalis, bet jie apdorojami mūsų gamyklose“, – komentavo Kolodziejczakas.

Problema – ne tik kritusios grūdų kainos, bet ir tai, kad gamintojai, tikėdamiesi didesnių kainų žiemą produkcijos nepardavė, o dabar jos negali parduoti, kadangi perpildyti supirkimo punktai, tai ir piktina ūkininkus, praneša farmer.pl.

 

Video