Tokijuje aptarti aprūpinimo maistu saugumo iššūkiai

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Žemės ūkio viceministro Vytenio Tomkaus vadovaujama delegacija pradėjo vizitą Japonijoje. Juo siekiama stiprinti Lietuvos maisto pramonės sektoriaus pozicijas šios šalies rinkoje.

Žemės ūkio ministerijos ir VšĮ „Ekoagros“ filialo „LitFOOD“ organizuotame Lietuvos–Japonijos verslo forume Tokijuje „Tvaraus aprūpinimo maistu saugumo didinimas. Kaip Lietuvos ir Japonijos verslo partnerystė gali prisidėti prie pasaulinio aprūpinimo maistu saugumo?“ diskutuota apie saugių maisto tiekimo grandinių skatinimą.

Viceministras V. Tomkus pabrėžė Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono svarbą Lietuvos maisto pramonei. „Kai įvairiose pasaulio vietose atvirai kovojama dėl demokratinių vertybių išsaugojimo, Lietuvai itin svarbu stiprinti ryšius su kitomis demokratinėmis šalimis. Todėl labai vertiname Japonijos pastangas skatinti demokratiją kaimyninėse šalyse bei užtikrinti aprūpinimo maistu saugumą pasaulyje. Turime imtis ryžtingų veiksmų didinant mūsų maisto sistemų atsparumą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą bei išlaikyti atvirą prekybą maistu“, - teigė viceministras.

Forume taip pat analizuoti įvairūs vietinių ir pasaulinių aprūpinimo maistu saugumo problemų aspektai. Japonijos ir Lietuvos vyriausybių bei verslo atstovai diskutavo apie tvarias verslo praktikas, tarpvyriausybinio ir tarptautinio bendradarbiavimo svarbą, pridėtinės vertės produktų kūrimo bei dirbtinio intelekto vaidmenį.

Viceministro vadovaujama delegacija apsilankė ir vienoje didžiausių tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų Azijoje – „Foodex Japan 2024“, kurioje savo gaminamą produkciją pristato 23 įmonės iš Lietuvos. Japonija, sparčiai vakarietiškus vartojimo įpročius perimanti ir nuo žemės ūkio importo priklausoma valstybė, Lietuvos gamintojams yra tapusi prioritetine eksporto rinka, tad siekiama plėsti bendradarbiavimą.

Po vizito į „Foodex Japan 2024“, viceministro vadovaujama delegacija susitiko su „Sojitz“ korporacija, aptartos ekonominio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybės.

Video