Bus kviečiama teikti EIP projekto įgyvendinimo planus
Nuo 2024 m. sausio 15 d. iki vasario 9 d. Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupės bus kviečiamos teikti EIP projektų įgyvendinimo planus pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Europos inovacijų partnerystė žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje“. Įvertinus ir patvirtinus įgyvendinimo planus, EIP veiklos grupės galės kreiptis dėl paramos juos įgyvendinti – paramos paraiškas numatyta priimti gegužės–birželio mėnesiais.
Įgyvendinimo planai priimami NMA
Atkreipiame dėmesį, jog EIP projektų įgyvendinimo planai kitaip nei iki šiol turės būti teikiami ne Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM), o Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Planai ir papildomi dokumentai, nurodyti Įgyvendinimo taisyklėse, NMA priimami pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, juos siunčiant el. paštu paraiskos@nma.lt, pateikiant juos skenuotus (PDF formatu). Įgyvendinimo planai ir prašomi dokumentai turi būti pateikti ne vėliau kaip iki kvietimo teikti įgyvendinimo planus paskutinės dienos, t. y. vasario 9 d. 24 valandos.
Galimi pareiškėjai ir remiama veikla
Pagal SP priemonę „Europos inovacijų partnerystė žemės ūkio našumo ir tvarumo srityje“ remiama veikla apima EIP projekto įgyvendinimo planų, t. y. dokumentų, kuriais pagrindžiamas EIP veiklos grupės partnerių pasirinkimas ir kuriuose pateikiami EIP projekto tikslai, uždaviniai, veiklos, projekto įgyvendinimo trukmė ir etapai, preliminarus biudžetas, numatomi rezultatai, rengimą ir įgyvendinimą bei EIP projektų rengimą ir įgyvendinimą.
Teikti projektų įgyvendinimo planuskviečiamos EIP veiklos grupės, kurias sudaro bent 2 skirtingų tipų subjektai, iš kurių vienas yra žemės ūkio ar maisto ūkio, ar miškų ūkio veikla užsiimantis subjektas bei konsultantas arba mokslo ir (arba) studijų institucijos atstovas ir kurių EIP projektinei idėjai yra pritaręs Žemdirbių švietimo, konsultavimo priemonių, žemės ūkio parodų ir mokslinių tyrimų atrankos komitetas. Teikiantieji planus pagal paskelbtą kvietimą turi būti ne daugiau kaip penkių EIP veiklos grupių nariais.
Pagal priemonę remiamas aktyvus bendradarbiavimas tarp žemės ūkio, maisto ūkio ir miškų ūkio sektoriaus dalyvių, mokslo ir (arba) studijų institucijos atstovų, konsultantų ir kitų suinteresuotų kaimo plėtros sektoriaus dalyvių, planuojant bendras veiklas, orientuotas į:
naujų produktų, procesų ir technologijų, gamybos ir (arba) paslaugų teikimo metodų sukūrimą arba esminį jų patobulinimą;
naujų arba patobulintų procesų ir technologijų, gamybos ir (arba) paslaugų teikimo metodų įdiegimą (naudojimą) EIP veiklos grupės nario žemės, maisto ar miško ūkyje.