Ar išgirsime "asfaltinių vilkų" kaukimą? Siūloma sumedžioti gerokai daugiau pilkių ir neskirstyti limito pagal savivaldybes

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

Per 2022-2023 metų medžioklės sezoną siūloma nustatyti 282 medžiotinų vilkų limitą,  juos būtų leidžiama medžioti nepaisant savivaldybių. Vilkų sumedžiojimo limito siūloma neskirstyti pagal savivaldybes. Pernai šis limitas sudarė 190 vilkų. Tai reiškia, kad vilkų medžioklės limitas didinamas 48 proc.

Toks aplinkos ministro įsakymo projektas pateiktas derinti ir visuomeninėms organizacijoms, įskaitant ir Lietuvos ūkininkų sąjungą bei Lietuvos avių augintojų asociaciją. Atsakymų iš visuomenininkų laukiama per 10 dienų.

Vilko apsaugos plane nustatyta, kad Aplinkos ministerija, siekdama užtikrinti palankią vilko rūšies apsaugos būklę ir atsižvelgdama į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, mokslinius tyrimus, einamajam medžioklės sezonui iki spalio 15 d. patvirtina vilkų sumedžiojimo limitą.

Biologinės įvairovės duomenų bazėje) duomenimis, atsižvelgiant į biologiškai galimus šeimų teritorijų nutolimus, suskaičiuotos dar 27 atskirų vilkų šeimos, palyginti su 2021 metais. Apibendrinus rezultatus, gauta, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos.

„Atsižvelgus į pateiktus argumentus, siūloma patvirtinti 282 vilkų sumedžiojimo per 2022 2023 m. medžioklės sezoną limitą“, – teigiama įsakymo projekte.

Vilkų ūkiniams gyvūnams daroma žala pastaraisiais metais panaši. Iki 2022 m. rugsėjo 20 d. atlyginant vilkų ūkiniams gyvūnams padarytą žalą išmokėta 127 tūkst. eurų, 2021 m. – 100 tūkst. Eur.

Vilkų medžiojimo sezonas prasideda spalio 15 d. ir trunka iki kovo 31 d. (išnaudojus vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas aplinkos ministro įsakymu nutraukiamas anksčiau).

"Agrobitė" primena, kad anksčiau, besipiktindami Aplinkos ministerija, gamtos apsaugos visuomenininkai nevengdavo netgi kaukti po valdžios institucijos langais, taip imituojant vilkus. Taip nutiko ir 2010-aisiais, ir vėlesniais metais.

Video