Penki keisčiausi pasaulyje traktoriai
Pirmasis traktorius, varomas garo varikliu, buvo sukurtas dar 1868 metais, tačiau per tą laiką šios mašinos taip pasikeitė, kad egzistuoja išties keisti jų variantai. „Agrofakt.pl“ skelbia penkis keisčiausius traktorius.
"Fendt Trisix" traktorius
Pirmą kartą "Fendt Trisix" buvo pristatytas parodoje "Agritechnica 2007" Vokietijoje ir sužavėjo lankytojus savo dydžiu bei futuristiniu stiliumi. Jis buvo beveik 7,5 m ilgio. Jei jis staiga būtų palikęs parodą ir atsidūręs ūkyje, neabejotinai pretenduotų į aplinkinių traktorių alfa patinų vaidmenį. Tai šešiaratis traktorius, sukurtas siekiant sumažinti spaudimą dirvai. Traktorius pasiekia 540 AG, o šis 24 tonas sveriantis monstras gali išvystyti iki 65 km/val. greitį.
„John Deere“ autonominis traktorius
„John Deere“ savo koncepciniame traktoriuje rėmėsi elektrine pavara ir autonomizacija. Jį varo kompaktiškas elektros variklis su integruotais priedais. Bendra traktoriaus galia - 500 kW, arba 680 AG, kalbant dyzelinių variklių entuziastų kalba. Jis gali būti su ratais arba su vikšrais. Traktorius atrodo tarsi patekęs į rimtą avariją, kurioje neteko galinės dalies, įskaitant kabiną.
„Eicher Colani“ traktorius
Tai žymaus vokiečių vizionieriaus ir pramonės dizainerio Luigi Colani projektas. Jis išgarsėjo daugybe savo dizaino projektų, stilizavęs muzikos instrumentus, baldus, automobilius ir sunkvežimius. Šiuo atveju jis „pertvarkė“ sodo traktorių Eicher 656 VAC (56 AG). Vietoje standartinės kabinos jis suprojektavo kiaušinio formos konstrukciją be galinio vaizdo veidrodėlių. Tačiau kodėl sodo traktoriui, kuris paprastai juda sraigės greičiu, reikia aerodinamiškos kabinos?
"Case IH" autonominis traktorius
Case IH autonominio traktoriaus koncepcija dienos šviesą išvydo prieš penkerius metus. Kaip rodo pavadinimas, tai vienas iš etapų kelyje į platesnį autonominių traktorių naudojimą žemės ūkyje. Vienas iš ryškiausių "Case" traktoriaus bruožų - operatoriaus kabinos nebuvimas. Pasak Case IH, ji visiškai nereikalinga. Ateityje ūkininkai nebebus priklausomi nuo traktorių kabinų. Jie galės juos valdyti nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos.
„Kubota-X-Tractor“
Kaip ir Case autonominio koncepcinio traktoriaus Case, Kubota X Tractor projekte nėra kabinos. Elektra varomą "Kubota" koncepcinį traktorių valdo dirbtinis intelektas. Tai reiškia, kad jis gali pats priimti sprendimus, kokią operaciją ir kada atlikti. Tam jis, be kita ko, naudoja duomenis apie augalų augimo tempus ir orus. Jis taip pat gali keistis duomenimis su kitomis mašinomis. Kubota X traktorius yra aptakios, aerodinaminės formos, turintis futuristiniais žibintus. Iš pirmo žvilgsnio jis beveik panašus į garsiuosius "Boston Dynamic" robotus "Spot". Tačiau japoniškoje versijoje jis neteko letenų, o vietoje jų atsirado keturios vikšrinės „pėdutės“.