Išaiškintų girtų medžiotojų nemažėja

Aplinkos apsaugos departamento nuotr. Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atlikdami reidus vis nustato neblaivius medžiojusius asmenis. 2023 m. gauta 13 pranešimų apie galimai nuo alkoholio apsvaigusius medžiotojus, 7 iš jų pasitvirtino. Aplinkosaugininkai primena, kokia tokio elgesio žala ir taikoma atsakomybė. 

Alkoholio vartojimas medžioklėje gali turėti skaudžių pasekmių ir sutrikdyti saugią medžioklę. Atsiranda rizika pakenkti kitiems medžiotojams, sumedžioti ne tą gyvūną, o galbūt net ir sužeisti žmogų.  

Aplinkosaugininkai nuolat aktyviai tikrina medžiotojų blaivumą ar apsvaigimą, kad būtų užtikrintas saugus elgesys ir išvengta nelaimingų atsitikimų medžioklės metu.   

Nuo 2022 m. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba sulaukė 20 pranešimų dėl galimai neblaivių medžiotojų. 2022 metais gauti 7 pranešimai (pasitvirtino 2), 2023 m. – 13 pranešimų (pasitvirtino 7). Apie nustatytus neblaivius asmenis medžioklėje Aplinkos apsaugos departamentas rašė anksčiau: „Aplinkosaugininkai: nustatyti šeši neblaivūs medžiotojai neteks medžiotojo bilieto“. 

Atsakomybė 

Neblaivaus (nuo 0,41 promilės iki 1,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.  

Neblaivaus (nuo 1,51 promilės iki 2,5 promilės) medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.  

Neblaivaus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) ar apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų medžiotojo dalyvavimas medžioklėje užtraukia baudą nuo 1 550 iki 2 200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.  

Įsiteisėjus nutarimams dėl šio pažeidimo ir suėjus teisės medžioti atėmimo terminui, medžiotojams reikės perlaikyti medžioklės egzaminus ir išklausyti paskaitų kursą apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.    

AAD inf.

Video