Kokie klounai nusinešė ūkininkų pinigus? Ar vėl užvesime traktorius (VIDEO)
Kol vyksta naujo žemės ūkio ministro paieškos, ūkininkai dirba kaip dirbę. Tačiau Lietuvos žemės ūkio tarybos vadovas Ignas Hofmanas pripažįsta, jog tam tikro nerimo esama.
"Žemės ūkio taryba nėra politinė organizacija. Stebime įvykius iš šono ir žiūrime, kas čia bus (...) Galbūt gerai, kad abi ministerijos – viena su žemės ūkiu susijusi tiesiogiai, kita netiesiogiai – yra vienos ir tos pačios partijos rankose. Tai geras sprendimas, nepriklausomai nuo to, kokia tai partija būtų", – sako I. Hofmanas.
Dar vienas svarbus dalykas, kad būsimam žemės ūkio ministrui kils be galo daug atsakomybių, nes būtent jam teks derėtis dėl tiesioginių išmokų ir kitos pagalbos Lietuvos ūkininkams, nes 2027 m. baigsis Lietuvos kaimo plėtros programa, o taip pat nuo 2027 m. sauso 1 d. Lietuva vadovaus Europos Tarybai.
Sulig tuo driokstelėjo žinia, kad didžiausios ekologinio ūkininkavimo bendrovės „AUGA group“ vadovas Kęstutis Jusčius paskelbė, jog įmonė taps įprasta žemės ūkio bendrove. Ekologinio ūkininkavimo atsisakoma, kaip ir inovatyvių technologijų plėtros, nes, pavyzdžiui, „AUGA M1“ traktoriaus vystymo atsisakoma todėl, kad, K. Jusčiaus žodžiais, „mūsų technologijos truputėlį lenkia laiką“.
Tokie pareiškimai I. Hofmanui kelia šypsena, bet kartu tai ir verčia susimąstyti, kiek tokių įmonių jau panaudojo pinigus, kurie galėjo būti išties skirti smulkiems ar vidutiniams ūkiams.
Apie tai ir kalbamės su I. Hofmanu. Nepamirškite užsiprenumeruoti mūsų nemokamo "Agrobitė play" kanalo "Youtube" tinkle. Prenumeruokite, komentuokite ir įvertinkite. Tai geriausia Jūsų pagalba mums, kuri padės augti ir plėstis.