Modernios biotechnologijos suteiks dar daugiau galimybių žemės ūkiui
Žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas kartu su Žemės ūkio ministerijos specialistais lankėsi Kauno technologijos universiteto (KTU), Maisto instituto (MI) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) laboratorijose, kuriose atliekami naujausi moksliniai tyrimai, tarp jų – mėsai alternatyvių baltymų.
KTU vyksta eksperimentai, susiję su ląstelių kultivavimo struktūrų gamyba. Prof. Dainiaus Martuzevičiaus vadovaujama komanda kuria inovatyvius veterinarinius preparatus iš bioaktyvių medžiagų, skirtus raumenų, sausgyslių ir sąnarių uždegiminių procesų sukeltiems simptomams mažinti. Jie pristatė naujausią projektą, orientuotą į sportinės žirgininkystės ir galvijininkystės ūkius.
Prof. Renaldo Urniežiaus vadovaujamoje laboratorijoje vykdoma mokslinė veikla, susijusi su dirbtiniu būdu auginamos mėsos inžinerine infrastruktūra. Profesorius pasidalino idėjomis dėl ląstelių auginimo technologijų pritaikymo paukščių pašarų praturtinimui baltymais.
Svečius KTU MI vadovai ir mokslininkai supažindino ir su kitais vykdomais moksliniais tyrimais bei teikiamomis paslaugomis, susijusiomis su naujų, sveikai mitybai palankių maisto produktų kūrimu, jų sudėties patvirtinimu, maisto saugos ir kokybės tyrimais, doktorantų veikla, taip pat aptarė bendradarbiavimo galimybes ateityje.
VDU Gamtos mokslų fakulteto laboratorijoje jau eksperimentuojama su naujausiu įrenginiu ląstelių kultivavimo struktūrų gamybos srityje. Fakulteto dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius ir jo komanda pasidžiaugė, kad kartu su mokslo proveržiu keičiasi ir studijų programos, atliepiančios verslo poreikį turėti biotechnologijų bei genetikos specialistų.
„Vizitai pas KTU ir VDU mokslininkus atvėrė duris bendradarbiavimui naujose srityse. Lietuvos mokslininkų įdirbis ląstelių auginimo technologijų, struktūrų bei įrangos kūrimo srityje leidžia įžvelgti ir turimų gamtinių išteklių išsaugojimo galimybes“, – sakė viceministras V. Abukauskas.