Kokių medžių nereikėtų sodinti šalia namo? 

zinoti.lt nuotrauka. zinoti.lt nuotrauka.

Laimingi priemiesčio būsto savininkai turi puikią galimybę šalia namo užsiauginti prabangų sodą, pasodinti įvairių medžių, kurie bus nuostabi vieta atsipalaiduoti šiltą vasaros vakarą.

Dažnai kyla klausimas: kuriems „žaliesiems draugams“ turėtų būti teikiama pirmenybė? Galų gale kiekvienam augalui reikia tam tikrų sąlygų augti, bet visi nori, kad jie būtų naudingi, o sodo išvaizda būtų nepriekaištinga.

Ne visus medžius galima sodinti šalia būsto. Kai kurie gali sukelti alergiją arba sugadinti namus. Norite tikėkite, norite ne, bet su daugeliu susiję ženklai ir prietarai.

MEDŽIAI ŠALIA NAMŲ

Pagal populiarų įsitikinimą, medžiai yra sveikatos, vaisingumo ir klestėjimo simbolis. Manoma, kad po kiekvieno augalo vainiku sukuriama savita aura ir savininkų likimai susiformuoja priklausomai nuo to, kuris medis pasodintas šalia namo. Skirtingi medžiai gali suteikti skirtingą naudą – perskaitykite mūsų straipsnį ir išsirinkite savo medį!

Vyšnia

Labai naudingas vaismedis žmonėms. Pavasarį žydi subtiliomis baltomis gėlėmis, o vasaros pabaigoje džiugina skaniais vaisiais. Tuo pačiu metu vyšnia yra nepretenzinga, jai nereikia ypatingos priežiūros.

Daugelyje šalių vyšnios laikomos sėkmės medžiu. Pasak legendos, tai atneša namams gerovę, o laužas po žydinčia vyšnia tik padidins turtus, todėl geriau sodinti jį ten, kur planuojate ką nors ruošti ant ugnies. Sodinant vyšnias, svarbu atsiminti, kad ji teikia pirmenybę drėgnam tręštam dirvožemiui.

Beržas

Mylimas mūsų žmonių medis, personifikuojantis kaimišką sielą, nepaprasto gerumo medis. Beržas dar vadinamas gyvybės medžiu ir nuo neatmenamų laikų buvo susijęs su vaisingumu.

Buvo tikima, kad šis medis yra labai nuotaikingas ir padeda tik tiems, kuriems jis patinka. Tai gali apsaugoti nuo piktųjų dvasių, suteikti energijos sergantiems žmonėms, tačiau nerekomenduojama jo sodinti arti namų.

Geriausia beržo medį pasodinti prie tvoros ar šalia vartų (protėviai tikėjo, kad tai pašalins piktą akį) ir ieškoti drėgnos vietos, nes šis medis mėgsta vandenį. Tada jis apsaugos namą nuo sugadinimo, padės susidoroti su depresija ir apsaugos sapnus nuo košmarų.

Šis augalas labai mėgsta saulės spindulius ir džiugina pastebimu augimo greičiu. Beržas lengvai toleruoja šalnas, tačiau kategoriškai nemėgsta persodinimo. Norint, kad medis kuo geriau įsišaknytų naujoje vietoje, reikėtų pasirinkti sodinukus, kurių amžius neviršija 5–7 metų.

Beveik visos beržo dalys yra naudojamos tradicinės medicinos receptuose (pumpurai, beržo sula, žievė, jauni lapai).

Beržo žiedadulkės yra stiprus alergenas, sukeliantis daug problemų žmonėms, linkusiems į alergines ligas.

Obelis

Nuo senų laikų šalia miegamojo langų jauna mergina sodindavo obelį. Buvo tikima, kad medis suteikia grožio, žavesio ir laimės šeimos gyvenime. Daugelis įsitikinimų obelį sieja su amžinąja jaunyste ir ilgaamžiškumu.

Obelis ne tik suteikia skanių vaisių, bet ir noriai dalijasi savo teigiama energija. Jie sako, kad kuo senesnis šis medis, tuo magiškesnę galią jis turi.

Liepa

Šis medis laikomas vienu iš labiausiai atsparių šešėliams augalų, su juo galima palyginti tik egles, skroblas ir ąžuolus. Puikiai jaučiasi dirvožemiuose, kuriuose yra geras drenažas.

Šis medis turi vieną puikią kokybę – jį galima formuoti, supjaustyti ar sulenkti bet kuriame amžiuje, todėl lengva gauti ne tik gyvatvores, bet ir arkas, rutulius, žalias pavėsines, piramides.

Lipa gyvena labai ilgai: vidutiniškai iki 300–400 metų. Visą gyvenimą ji ne tik džiugina akis nepaprastu grožiu, bet ir tarnauja kaip vaistinių žaliavų šaltinis, ilgą laiką naudojamas liaudies medicinoje.

Iš liepų žiedų pagaminti preparatai pagerina šlapinimąsi, prakaitavimą, skrandžio sulčių sekreciją, padidina virškinimo liaukų sekreciją ir palengvina tulžies nutekėjimą. Jie veikia kaip priešuždegiminiai ir ramina.

Klevas

Pagal tradicijas klevas visada buvo laikomas sunkiu medžiu. Mūsų protėviai buvo tikri, kad iš tikrųjų tai yra žmogus, kurį kai kurios blogos jėgos pavertė augalu. Todėl klevo medžių mediena niekada nebuvo naudojama kaip malka ir karstų gamybai, o lapuose buvo matyti atviri žmogaus delnai.

Manoma, kad klevas pašalina neigiamą energiją, dėl to sumažėja kivirčų skaičius šeimoje. Šis medis suteikia namams ilgaamžiškumo, meilės ir gerovės. Tie, kurių klevas auga netoli savo namų, visada bus ramūs ir pasitikintys savimi.

Kaštonas

Šis medis traukia savo įdomiomis gėlėmis ir lapais, o jo dygliuotai dengti vaisiai gali būti naudojami medicininiais tikslais. Kaštonas yra savanaudis energijos vampyras.

Jis gali tik atimti žmogaus energiją, nieko neduodamas mainais, todėl nesodinkite šių medžių arti namų. Kita vertus, bendravimas su kaštonu padeda sukurti nuotaiką, išmesti visus liūdesius.

Svarbus dalykas – neauginkite medžio iš kaštono vaisių. Protėviai teigė, kad tokiu būdu užaugintas kaštonas gali atnešti įvairių ligų pasodinusiam žmogui.

Tai atsitiks, kai kaštonas aplenks savo šeimininką. Geriau nerizikuoti ir auginti šį medį iš sėklos ar įsigyti sodinuko.

Šermukšnis

Kadaise šie medžiai buvo laikomi vaisingumo, klestėjimo simboliu. Ryškių vaisių ir gražių lapų dėka jis nepraranda dekoratyvinio efekto net žiemos sezonu.

Šiam medžiui nereikia jokių ypatingų dirvožemio sąlygų, tačiau dirvožemis neturi būti pelkėtas ar per daug drėgnas. Geriausia, jei jie sodinami nedideliame pavėsyje arba saulėtoje vietoje.

Šis medis gerai dera su eglėmis, pušimis, ypač liepomis, juodosiomis tuopomis, pelenais ir gluosniais. Jie sodinami dažniausiai rugsėjo – spalio mėnesiais arba ankstyvą pavasarį.

Gluosnis

Pasodinti jį ne visi nuspręs, nes jis gali šešėliais padengti visą plotą. Todėl ekspertai pataria sodinti dekoratyvinį gluosnį nuošaliau.

Tarp dekoratyvinių gluosnių formų yra daugybė tokių, kurie savo dydžiu puikiai tinka net ir mažame sode.

Iš gluosnių šakų galite gaminti daugybę naudingų pintų daiktų – baldų, krepšelių, dekoratyvinių elementų. Gluosnių buvimas sode nudžiugins triušių ir ožkų savininkus. Pirmiau nurodytiems gyvūnams gluosnių lapai yra puikus maisto papildas žiemos sezonu.

Gluosnis turi savo trūkumų: tai amarai. Dėl to gali nukentėti netoli jo augantys vaismedžiai. Dėl greito gluosnio augimo gali atsirasti nepraeinamų krūmynų.

Tikėjimai nerekomenduoja sodinti gluosnių arti namų. Manoma, kad ji gali įnešti į namus sielvarto. Esmė ne tik liūdnai nuleistose šakose, bet ir tikėjime, kad tie, kurie pasodino, daug verkia.

Maumedis

Jis įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip labiausiai šalčiui atsparus medis. Manoma, kad maumedis gali atlaikyti iki –65 laipsnių temperatūrą. Tuo pačiu metu šis medis mėgsta šilumą, lengvą ir turtingą dirvą. Dėl fotofilijos ji užima pirmąją vietą ir net netoleruoja šoninio šešėlio.

Gamtoje maumedžio aukštis siekia 50 m, o kamieno skersmuo – 1 m. Tuo pačiu metu buvo išauginta dešimtys dekoratyvinių formų, įskaitant nykštukinius, papuošiančius sodą neužimant daug vietos.

Maumedis pasižymi galinga raminančiąja galia. Šį medį rekomenduojama sodinti šalia namo žmonėms, kuriuos nuolat įveikia baimės, abejonės, nerimas. Tai padeda nugalėti sunkiausius nervinius negalavimus, įveikti depresiją ir optimistiškiau pažvelgti į gyvenimą.

(„zinoti.lt“)

Žinoti.lt

Video