Duonos trąšos: 4 augalai, kuriems jų reikia

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Žinoti.lt" nuotr.

Kiekvienas aistringas sodininkas žino, kad net ir supelijusi duonos pluta yra tikras lobis! Šiuo pagrindu daugeliui vaisius vedančių augalų ruošiamos naudingos duonos trąšos. Tai toks stimuliatorius, kuris gali kelis kartus padidinti derlių ir padaryti vaisius didesniais, sultingesniais ir dar skanesniais.

Visa tai susiję su mielėmis, kurios pagerina dirvožemį ir praturtina jį naudingais mikroelementais. Duonos trąšose yra daug fosforo, kuris padeda augalui suformuoti stiprias šaknis, žalią lapiją ir tapti atsparesniam sausrai. Jei tik kartą per savaitę dirbate savo sode, neturite galimybės reguliariai laistyti, būtinai tręškite savo daržą duonos trąšomis.

Tręšimas duona. Kaip pasigaminti sveikas augalų trąšas

Jums reikės bet kokių rūšių ir savybių duonos likučių. Galite naudoti džiūvėsėlius, supelijusią duoną, duonos kepalus, pyragus, bandeles ar bet kokius kitus mielinius kepinius. Viską sudėkite į plastikinį arba emaliuotą kibirą, užpilkite šiltu vandeniu, kad jis 2-3 cm apsemtų visą duoną. Palikite savaitę laiko taip mirkti šiltoje vietoje. Kai išnyks aštrus kvapas ir baltos putos, trąšas perpus praskieskite vandeniu. Duonos likučius nuneškite į kompostinę: ten jie ir toliau bus naudingi.

Kaip teisingai naudoti duonos trąšas

Agurkų tręšimas duonos trąšų tirpalu

Kad agurkai derėtų iki pat rudens, į 10 litrų paruošto duonos trąšų tirpalo įpilkite 10 ml jodo. Trąšomis patręškite šaknis ir apipurkškite lapus. Geriausia tai daryti kas 10 dienų nuo žydėjimo pradžios.

Pomidorų tręšimas duonos trąšomis

Pomidorus galima tręšti grynu duonos tirpalu, jo neatskiedžiant, tačiau, norint sustiprinti jo poveikį, rekomenduojame pridėti pelenų, žuvies kaulų miltų arba susmulkintų kiaušinių lukštų. Pomidorai jums atsidėkos gausiu derliumi, jei tręšite šiomis trąšomis 2-3 kartus nuo pomidorų derėjimo pradžios.

Duonos trąšos braškėms

Prieš ruošdami užpilą, šviežias dilgėles suberkite kartu su duona ir užpilkite šiltu vandeniu. Tokiomis trąšomis braškes prie šaknų tręškite tris kartus per metus: rudenį, prieš žydėjimą pavasarį ir nuėmus derlių.

Serbentai taip pat mėgsta duoną

Tręškite serbentų krūmus tris savaites laikytu duonos, bulvių lupenų ir kiaulpienių lapų užpilu. Paprasčiausiai pridėkite papildomų ingredientų, kaip ir prieš tai įvardintame gaminimo etape, ir atlikite viską pagal instrukcijas. Naudokite trąšas liedami ties šaknimis, kai formuosis uogų užuomazgos, ir dar vieną ar du kartus per patį uogų formavimosi laikotarpį. Tai raktas į gausų derlių ir saldžias bei dideles uogas!

Norint užauginti gerą derlių, reikia įdėti šiek tiek sunkaus darbo ir kūrybingumo! Pasinaudokite mūsų patarimais ir pradžiuginkite savo artimuosius šviežiomis daržovėmis ar uogomis.

"Žinoti"

Žinoti.lt

Video