Šios žolelės yra Dievo dovana: jei jų vis dar neturite savo namuose, pats laikas jų įsigyti!

Vaistažolės. Mūsų Ignalina nuotr. Vaistažolės. Mūsų Ignalina nuotr.

Gamta mums siūlo augalus, kurie saugo ir stiprina mūsų sveikatą. Jei žinosite, kuo naudingi įvairūs augalai, tai gali jus apsaugoti nuo įvairių ligų.

Šios žolelės yra gana populiarios, todėl tikrai nekils keblumų jų įsigyti. Ar girdėjote apie mėlynąsias mūsų planetos zonas? Tai – sritys, kuriose žmonės gyvena ilgiausiai ir mažiausiai serga įvairiomis ligomis. Šios zonos yra tyrinėjamos jau ganėtinai ilgą laiką.

Ilgaamžiškumo ekspertas Danas Buettneris taip pat tyrė šias zonas ir padarė išvadą, kad šių vietovių gyventojai dažnai geria šių žemiau išvardintų žolelių arbatą.

Šalavijas

Šis augalas veikia kaip plataus spektro natūralus antibiotikas. Be to, jis turi antiseptinį poveikį, todėl tinka kaip skalavimo priemonė nuo burnos ertmės ar gerklės uždegimų.

Kadaise šis augalas buvo laikomas tikru išsigelbėjimu, nes jame yra didžiulė gydomoji galia. Jei pavartytumėte senovės medicinos literatūros puslapius, pamatytumėte, kad šalavijas buvo rekomenduojamas įvairioms sveikatos problemoms spręsti.

Arabų gydytojai netgi tikėjo, kad šalavijas gali prailginti gyvenimą. Botanikas Johnas Gerardas sakė, kad šalavijas ypač naudingas smegenims.

Jis paaštrina pojūčius ir pašalina galūnių drebėjimą. Jis stiprina nervus ir malšina karščiavimą. Šiandien šalavijas naudojamas mažiausiai 4 sveikatos problemoms spręsti:

Smegenų sutrikimai – šalavijas stiprina psichiką ir gerina atmintį, skatina smegenų veiklą, užkerta kelią Alzheimerio ligai ir senatvės demencijai, šalina galvos skausmus.

Nervų sutrikimai – šalina nerimą, depresiją, sumišimą, nuovargį, subalansuoja nervų sistemą, gerina emocinę sveikatą.
Hormoniniai sutrikimai – subalansuoja hormonų sistemą, mažina karščio bangas, susijusias su menopauze, naktinį prakaitavimą ir mažina cukraus kiekį kraujyje sergant diabetu. Virškinimo sutrikimai – šalina vidurių pūtimą, atkuria prarastą apetitą ir nuramina jautrų skrandį.

Taip pat šalavijas yra labai naudingas gerklės ir burnos sveikatai. Dėl savo antibakterinių, antiseptinių ir priešuždegiminių savybių tai yra vienas veiksmingiausių augalų burnos ir gerklės infekcijoms gydyti.

Jis labai veiksmingas esant šiems sutrikimams:

krūtinės angina
kosulys;
laringitas;
astma;
bronchitas;
peršalimas;
sinusitas;
kvėpavimo sutrikimai dėl padidėjusios sekrecijos gamybos;
burnos ertmės uždegimas;
dantenų uždegimas.

Tokiais atvejais šalavijas naudojamas kaip burnos skalavimo skystis. Taip pat galite išbandyti 10 ml šalavijų tinktūros ir 10 ml ramunėlių tinktūros derinį.

Supilkite šias tinktūras į stiklinę šilto vandens, išmaišykite ir keletą kartų per dieną skalaukite burną ar gerklę.

Ką mokslas sako apie šalavijus?

Dauguma senovinių šalavijų naudojimo būdų dabar yra moksliškai patvirtinti. Keletas tyrimų parodė, kad šalavijas padeda žmonėms, sergantiems hiperhidroze (pernelyg gausiu prakaitavimu), o moterims menopauzės metu sumažina prakaitavimą naktį ir karščio bangas.

Šalavijų ekstraktas ir aliejus gali sumažinti smegenyse esančios medžiagos, vadinamos acetilcholinesteraze, kiekį, o tai gali paaiškinti augalo veiksmingumą sprendžiant atminties problemas.

Kenčiantys nuo gausaus prakaitavimo gali pabandyti gerti šalavijų arbatą (2 valg. š. šalavijų užplikykite litru vandens, pavirkite 10 minučių ir palikite 15 minučių prisitraukti). Palaukite, kol atvės, ir išgerkite.

Laboratoriniai tyrimai taip pat parodė, kad šalavijas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis ir jame yra antioksidacinių junginių, kurie apsaugo ląstelių sieneles nuo pažeidimų.

Šalavijas tinka ir esant odos problemoms, pašalina alerginės reakcijos ar egzemos ar žvynelinės sukeltą niežulį.

Raudonėlis

Raudonėlis – ne eilinis prieskonis, o stebuklinga žolė, kuri pravers ne tik virtuvėje, bet ir sprendžiant įvairias sveikatos problemas. Gerklės skausmas, nemalonus kosulys ar peršalimas – simptomai, kurie yra tikrai labai nemalonūs. Laimei, juos galima gana greitai numalšinti.

Viso to bus galima išvengti, jei su maistu gausite pakankamai vitaminų ir mineralų, laikysitės rankų higienos, pakankamai judėsite ir leisite laiką gryname ore. Vis dėlto, jei šių nemalonių simptomų išvengti nepavyko, jums padės natūralus pagalbininkas – raudonėlis.

Raudonėlis – stipraus aromato žolelė, puikiai tinkanti patiekalams gardinti. Be to, jis turi gydomųjų savybių.

Raudonėlyje gausu vitaminų A, C, E ir K, kalcio, mangano, niacino, geležies, magnio, liuteino, jis veikia kaip antiseptikas, taip pat turi antibakterinį poveikį.

Raudonėlių aliejus taip pat yra tiesiog nepakeičiamas. Raudonėlio aliejuje yra fenolių: timolio, karvakrolio ir terpenų –  natūralių fungicidų, baktericidų, antivirusinių ir antiparazitinių komponentų.

Raudonėlis veiksmingas kovoja su:

Grybeliu: Candida albican, Aspergillus.
Bakterijomis (atspariomis antibiotikams): Staphylococcus aureus, Campylobacter jejuni (sukelianti ūminį gastroenteritą), Escherichia coli, Salmonella, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, ir t.t.
Virusais: Coxsackie.
Parazitais: Giardia lamblia,Trypanosoma cruzi.

Raudonėlio aliejuje taip pat yra daug antioksidantų, tokių kaip:

Rozmarino rūgštis – antioksidantas, kuris naikina laisvuosius radikalus, padeda gydyti astmą, užkirsti kelią vėžiui ir ateroskleroziniams pakitimams. Veikia kaip antihistamininiai vaistai.
Flavonoidai – antioksidantai, turintys diastolinį poveikį lygiesiems raumenims. Raudonėlyje taip pat yra naringino, kuris slopina vėžinių ląstelių augimą.
Vitaminai A, C, E, K ir B3 (niacinas).
Beta-kariofilenas (E-BCP) – uždegimą slopinanti medžiaga, naudojama osteoporozei ir aterosklerozei gydyti.
Raudonėlyje taip pat yra kalcio, magnio, cinko, geležies, kalio, vario, mangano ir boro.

Raudonėlio aliejus puikiai veikia kaip vaistas nuo daugelio rimtų negalavimų, įskaitant:

– onichomikozė ir pėdų mikozė;

– viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, peršalimas ir kosulys;

– bakterijų sukeltos šlapimo takų infekcijos;

– bakterijų sukeltos kvėpavimo takų infekcijos;

– mielių infekcijos, įskaitant tas, kurios yra atsparios dažniausiai vartojamiems priešgrybeliniams vaistams,

– parazitinės infekcijos;

– apsinuodijimas, kurį sukelia bakterijos, tokios kaip Listeria, Salmonella, E. coli ir Shigella dysenteriae. Raudonėlio aliejus ne tik naikina šias bakterijas, bet ir palengvina apsinuodijimo maistu simptomus.

Rozmarinas

Rozmarinas yra ne tik puikus prieskonis maistui gardinti. Jis taip pat yra labai naudingas sveikatai. Tai viena naudingiausių vaistažolių, kurią vis daugiau žmonių augina savo namuose.

Rozmarino aromatas atpalaiduoja, gydo ir suteikia energijos. Rozmarinas gerina širdies veiklą ir kraujotaką. Jis turi antisklerozinių savybių ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Jis naudingas sveikstant ir gali padėti vyresnio amžiaus žmonėms, kurių smegenų kraujotaka prasta. Smegenų kraujotakai ir širdies veiklai gerinti rekomenduojama rozmarinų arbata, kuri turi daug privalumų:

Drėkina odą;
Atjaunina odos ląsteles;
Išlygina raukšles;
Mažina patinimą;
Aktyvina kraujotaką;
Suteikia odai elastingumo ir gražesnę spalvą;
Pašalina pigmentines dėmes;
Malšina sąnarių skausmą;
Pašalina uždegimą;
Padeda gydyti randus;
Gerina smegenų sveikatą;
Naudinga plaukams.

Be to, rozmarinas padeda pagerinti atmintį.Jei dažnai kažką pamirštate, pasikliaukite rozmarinu. Rozmarinas taip pat puikiai malšina stresą, nes ramina streso hormonus ir sukuria geros savijautos jausmą.

Tai ne tik suteiks energijos, bet ir atpalaiduos kūną bei protą. Rozmarinas puikiai tinka plaukų kaukėms, kurios atgaivina plaukus ir skatina jų augimą. Tai netgi gali padėti esant plaukų slinkimo problemoms.

Jei bandote numesti kelis kilogramus, pasikliaukite rozmarino galia. Jis pagreitina riebalų tirpimą ir mažina apetitą. Geriausių rezultatų pasieksite tada, jei rozmariną derinsite su pelynu ar šalaviju.

Sumaišykite šias žoleles lygiomis dalimis ir 1 arb. š. šio mišinio užplikykite 300 ml vandens. Palikite infuzuoti 25 minutes, perkoškite ir gerkite po 150 ml 3 kartus per dieną 21 dieną, kiekvieną kartą 30 minučių prieš valgį.

Rozmarinų arbata taip pat rekomenduojama sergant diabetu, kepenų, tulžies pūslės ligomis, infarktu.

Šalavijų, raudonėlių ir rozmarinų arbata

Dabar, kai jau žinote aukščiau paminėtų atskirų žolelių poveikį, laikas iš jų pasigaminti arbatos. Mums tereikia po 1 valgomąjį šaukštą kiekvienos iš išvardytų žolelių ir verdančio vandens.

Suberkite žoleles į tinkamą indą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Uždenkite ir leiskite pastovėti 5 minutes. Užplikytą arbatą perkoškite į puodelį, įpilkite šiek tiek citrinos sulčių ir galite pasaldinti šaukšteliu medaus. Gerkite po vieną puodelį per dieną.

 

Zinoti.lt

Video