K. Navickas su pieno gamintojais ir perdirbėjais aptars paramą, Pieno įstatymą

Kęstutis Navickas. ŽŪM nuotr. Kęstutis Navickas. ŽŪM nuotr.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas penktadienį Pieno taryboje aptars paramos taisykles pieno gamintojams bei planuojamus Pieno įstatymo pakeitimus. 

Ministerija BNS informavo, jog Pieno taryboje, kurią sudaro pieno gamintojų, perdirbėjų ir valstybės institucijų atstovai, bus aptariamos paramos taisyklės ūkininkams, taip pat ministerijos inicijuojami Pieno įstatymo pokyčiai.

Savo ruožtu Žemės ūkio rūmai informavo, kad "žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, reaguodamas į protesto akcijos metu iškeltus  žemdirbių reikalavimus, inicijuoja pieno įstatymo pakeitimus, kuriais, anot ministro, siekiama pagerinti ūkininkų padėtį ir derybines pozicijas su supirkėjais, lanksčiau nustatyti kainas, įvesti derybose daugiau skaidrumo". 

Penktadienį nuo 13.00 iki 15.00 val. žemdirbių atstovai su ministru diskutuos apie Pieno įstatymo pakeitimus. "Taip pat žemdirbiai atsižvelgdami į teisės aktų sistemoje pateiktą "taisyklių projektą - nacionalinė pagalba pieno gamintojams" siūlys paramą paskirstyti ūkininkams, kurie už parduodamą pieną gauna žemiau 35 centų", – teigia ŽŪR.

Siekiant stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija pienininkams pažadėjo iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. eurų paramos už laikomas karves. Tačiau ūkininkai reikalauja bent 40 mln. eurų.    

K. Navickas anksčiau pranešė, kad Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams Europos Komisijos (EK) prašo skirti po 18,6 mln. eurų paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. Tačiau tokiai paramai reikia visų ES šalių narių ministrų pritarimo, o jo laukti teks apie dvi savaites. 

Ministerija taip pat inicijuoja įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti ūkininkų padėtį ir derybines pozicijas su supirkėjais, lanksčiau nustatyti kainas, įvesti derybose daugiau skaidrumo.

Prezidentūra teigia, jog ministerijos pažadėta 8 mln. eurų parama pieno gamintojams nėra adekvati sprendžiant kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų krizę. Premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjo, kad problemą išspręsti galima didinant ūkininkų derybines galias jiems kooperuojantis. 

Ketvirtadienį vyko pienininkų protesto akcija prie Seimo.

Video