Statistikos departamentas: 2022 m. rugpjūčio metinė infliacija sudarė 22,4 proc.

Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr. "Canva" nuotr.

2022 m. rugpjūčio metinė (2022 m. rugpjūtį, palyginti su 2021 m. rugpjūčiu) infliacija sudarė 22,4 proc., skelbia Statistikos departamentas. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, degalų ir tepalų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, šilumos energijos, elektros energijos, duonos ir grūdų produktų, mėsos ir jos produktų, dujų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, aliejaus ir riebalų, automobilių, daržovių kainų padidėjimas bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo ir atgaminimo įrenginių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 26,5 proc., paslaugų – 12,5 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 32 proc., rinkos –20,8 proc.

2022 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, elektros energijos, duonos ir grūdų produktų, šilumos energijos kainų padidėjimas bei degalų, daržovių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 1,2 proc., paslaugų – 0,6 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos bei rinkos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo po 1 proc.

2022 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,9 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo avokadų, apelsinų, svogūnų, kivių, žiedinių kopūstų kainos, bet sumažėjo trumpavaisių agurkų, bulvių, pomidorų, šilauogių, saldžiųjų paprikų kainos. Taip pat pabrango šviežios ar atšaldytos jūros gėrybės, gatavi patiekalai, saldumynai, jogurtas, alyvuogių aliejus bet atpigo natūralus medus, užšaldyti vaisiai, mineraliniai arba šaltinio vandenys, rūkytos dešros.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 7,6 proc. Daugiausia pakilo kietojo kuro (43,4 proc.), vandentiekos (3,1 proc.), elektros energijos (1,9 proc.), šilumos energijos (1,8 proc.), būsto priežiūros ir remonto paslaugų (1,4 proc.) kainos. Skystojo kuro kaina sumažėjo 10,8 proc.

Viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugų kainos padidėjo 0,8 proc. Restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų kainos padidėjo 0,9 proc., apgyvendinimo – 0,7 proc.

Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 3 proc. Daugiausia sumažėjo suskystintų automobilinių dujų (8 proc.), benzino (6,9 proc.), dyzelinių degalų (5,9 proc.) kainos. Keleivių vežimo oro transportu paslaugų (4,7 proc.), automobilių (0,9 proc.) kainos padidėjo.

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 1,7 proc. Avalynė atpigo 4,1 proc. drabužiai – 0,8 proc. Avalynės taisymas pabrango 2,4 proc.

Video