Britų šeimai, sąmoningai laikiusiai galvijus su tuberkulioze, skirta tūkstantinė bauda
Velso ūkininkų šeimai buvo skirtos didelės baudos už tai, kad sąmoningai sukeitė galvijų ausų įsagus, todėl ūkyje liko galvijų tuberkuliozę turinčių gyvulių, praneša Farminguk.com
Edwardo, Charleso ir Henry Harttų veiksmai buvo neteisėti ir sukėlė rimtą pavojų gyvūnų sveikatai, paskelbė Swansea karūnos teismas. Trys vyrai, kurie anksčiau prisipažino kaltais dėl 12 kaltinimų 2022 metais, tik dabar buvo nuteisti už nusikaltimus, padarytus pagal 2007 m. Galvijų identifikavimo (Velsas) taisykles.
Harttai valdo didelę pieno ir mėsinės galvijininkystės įmonę „Messrs EW Hartt & Sons" Longfordo ūkyje, kurią sudaro apie 2 800 galvijų.
Teismas paskelbė, kad tais atvejais, kai siekiant gauti kompensaciją, didesnės vertės galvijų tuberkuliozės testai būdavo teigiami, vietoje jų skerdimui būdavo siunčiami prastesnės kokybės galvijai.
Tai reiškė, kad infekuoti gyvuliai buvo laikomi ūkyje, todėl kilo pavojus, kad liga gali išplisti ir kilti pavojus Velso tuberkuliozės likvidavimo programai.
Pembrokešyro grafystės taryba bylą iškėlė po išsamaus tyrimo, kurį atliko Visuomenės gyvūnų sveikatos apsaugos ir gerovės grupės pareigūnai, bendradarbiaudami su Gyvūnų ir augalų sveikatos agentūra (APHA).
Taip pat buvo nustatyta, kad dalis ūkio pieno galėjo būti gauta iš tuberkuliozės reaktorių, kurie turėjo būti pašalinti ir kuriuos pagal maisto saugos teisės aktus buvo uždrausta tiekti į maisto grandinę.
Kai prastesnių galvijų tyrimų rezultatai buvo teigiami, jie buvo keičiami vertingesnių gyvulių testais, už kuriuos buvo mokama didesnė kompensacija. Vėliau vertingesni gyvuliai buvo paliekami, o mažiau vertingi siunčiami paskersti.
Kiekvienam kaltinamajam iš viso skirta 24 000 svarų sterlingų bauda - po 2 000 svarų sterlingų už kiekvieną kaltinimo punktą. Be baudų, kaltinamiesiems buvo iškelta byla pagal 2002 m. Nusikalstamu būdu įgytų pajamų įstatymą (POCA). Šis teisės aktas buvo įvestas siekiant susigrąžinti turtą, įskaitant pinigus, įgytus iš nusikalstamos veiklos. POCA taikymas ypač aktualus, nes siekiama, kad už nusikalstamą veiklą nebūtų atlyginama. Tai apima kompensacines išmokas už tuberkuliozę, neteisėtai laikomų gyvulių pardavimą, neteisėtai laikomų gyvulių pieno pardavimą, taip pat platesnę ūkininkavimo įmonės gautą naudą.
Teismas paskelbė, kad Harttų veiksmai leido nuolat plėsti verslą, stiprinti finansinį pagrindą, ir taip pakenkti kitiems ūkiams rinkoje. Dėl to kiekvienam kaltinamajam solidariai buvo paskirta 217 906 svarų sterlingų konfiskacija, atspindinti su nusikalstama veika susijusią „nusikalstamą naudą". Teismas taip pat priteisė 94 569 svarų sterlingų bylinėjimosi išlaidas.
Michelle Bateman, tarybos Būsto operacijų ir reguliavimo tarnybų kabineto narė, palankiai įvertino bausmės dydį. Ji sakė: „Dėl šios bylos tuberkuliozės likvidavimo programoje dalyvaujantys asmenys patirs daug išlaidų, išeikvos daug išteklių”.
"Be to, tai kelia didelę grėsmę kaimyninių bandų sveikatai, nes be reikalo užteršiama aplinka, taip pat kenkia žemės ūkio pramonei ir visuomenės pasitikėjimui pieno ir mėsos saugumu", - pridūrė ji.
