„Farmer.pl“: ūkininkų kantrybė trūko – protestuos prieš nekontroliuojamą ukrainietiškų grūdų importą (video)
Pirmadienį per Lenkiją nusiris masinių protestų banga, įskaitant kelių blokadas trejose skirtingose vietose, rašo dienraštis „Farmer.pl“. Antradienį vyks dar vienas protestas.
Kaip teigia leidinys, Lenkijos žemdirbių nepasitenkinimo protrūkį nulėmė nekontroliuojamas javų iš Ukrainos importas. Tai reiškia, kad ūkininkai negali parduoti savo užaugintos produkcijos arba siūloma kaina už ją nepadengia net gamybos kaštų. Nors vadžia žadėjo situaciją sureguliuoti, vis dėlto, panašu, kad problema išlieka.
Švento Kryžiaus vaivadijos ūkininkai pirmadienį blokuos valstybinį kelią Nr. 78. Maždaug 10 protestuotojų periodiškai sustabdys eismą, reikalaudami, kad vyriausybė sustabdytų Ukrainos grūdų importą. Šioje protesto akcijoje dalyvauja įvairios žemės ūkio organizacijos.
Tokių blokadų pirmadienį bus ne viena. Savo ruožtu antradienį protestuoti planuoja Hrubiešovo žemdirbiai. Kaip rašo „Tygodnik Rolniczy“, protestuotojai traktoriais patrauks per pagrindines miesto gatves, o prie stoties surengs mitingą.
„Tai ne politinis protestas, – sako ūkininkas Wieslaw Gryn, Lenkijoje laikomas bearimės technologijos pradininku ir propaguotoju. – Nepasitenkinimas nekontroliuojamu grūdų iš Ukrainos antplūdžiu yra toks didelis, kad jau turime veikti“.
Pasak žemdirbių, didžiausia problema yra susidariusi pasienio zonoje, kur grūdus Lenkijos ūkininkams parduoti praktiškai neįmanoma.
„Dabar niekas nekalba apie kainą. Kalbama apskritai, ar gali mūsų grūdus nupirkti“, – aiškino kitas ūkininkas.
Teigiama, kad techniniai grūdai, kurie skirti energetikai, naudojami perdirbime, o tai gali sukelti didelių sveikatos problemų žmonėms.
Be to, ūkininkai atkreipia dėmesį, kad malūnams net nereikia malti grūdų, nes pigūs miltai iš Ukrainos į Lenkiją įvežami didmaišiuose. Miltus belieka supakuoti.
Lenkijos žiniasklaida vis skelbia apie naujus atvejus, kai ūkininkai sulaiko ukrainietiškus grūdus vežusius vilkikus. Vieną tokių jie užfiksavo šalia pašarų gamybos įmonės. Tam jie iškvietė policiją ir atitinkamas tarnybas, kad patikrintų, ar nebuvo nusižengta kokybės reikalavimams.